binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin ATM'leri Hacklenebilir Mi? Hack Yazılımı 6750 Dolardan Satışa Çıktı!

Bitcoin ATM’leri Hacklenebilir Mi? Hack Yazılımı 6750 Dolardan Satışa Çıktı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Özellikle kripto para sektörüne aşina olmayan yatırımcıların kripto paralara daha kolay bir şekilde erişebilmesi için tasarlanan Bitcoin ATMlerinin sayısı gün geçtikçe artıyor. Ağustos ayı itibarı ile 3500 den fazla Bitcoin ATM‘si dünyada hizmet veriyor.

Herkesin aklına, kripto paralar güvenli olduğu için ATM’lerin de güvenli olacağı gelmiştir. Fakat Trend Micro tarafından yapılan araştırma bunun tersini söylüyor.

Teknoloji blogu olan Trend Micro’nun yaptığı araştırmaya göre, Deep Web’de Bitcoin ATM’leri hackleyen bir yazılım 6750 dolardan satışa çıkarılmış durumda.

Bitcoin ATM’leri evrensel ATM’ler gibi bir banka ile değil bir kripto para borsası ile entegreli bir şekilde çalışır. Sisteme giriş yapmak için borsalara girdiğiniz kullanıcı adı, şifreniz ve telefonunuza gelen onay kodu ile giriş yapabilirsiniz.

Kötü amaçlı yazılım, bir NFC desteği ile beraber geliyor. NFC destekli bir karta yüklenen kötü amaçlı yazılım, o ATM ile işlem yapan kişilerin kullanıcı adı ve şifrelerine erişebiliyor.

Bu durumun yaygınlaşması tüm dünyada Bitcoin ATM’lerinin yasaklanmasına ve kripto paraların bu yüzden ciddi bir şekilde yara almasına sebebiyet verebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail