Kripto HaberleriBitcoinStatista: Bitcoin ATM'si Sayısı 3.502 Oldu

Statista: Bitcoin ATM’si Sayısı 3.502 Oldu

Takip et

Dünyada farklı farklı ülkeler ve bölgelerde binlerce farklı kripto para ATM’si bulunuyor. Bu ATM‘ler hem Bitcoin yatırımcısı olmak isteyenler, hem Bitcoin yatırımcıları için büyük önem taşırken, yatırımcıların kripto para satış ve alım işlemleri için büyük bir kolaylık yaratıyor olması ve bu kolaylığın ötesinde sıradan bir ATM cihazından farksız olarak istenildiği zaman kripto para alım ve satışına izin veriyor olması (kısmen) bu cihazların daha fazla önemi olduğunu doğruluyor.

Statista isimli şirketin yaptığı açıklamada Bitcoin ATM’si sayısında yeni rekor kırıldı ve 3.502 adet Bitcoin ATM’sinin mevcut çalışır bir konumda ve belirli bir konumda olduğu ortaya çıktı.

BTC ATM’sine İlgi Çok, Makine Yok

Türkiye ve bazı Avrupa ülkelerinde Bitcoin ATM’si isteği çok fazla olmasına rağmen makinelerin üretiminin az olması ve bazı şartlar olduğundan dolayı yavaş yavaş yeni Bitcoin ATM’leri kuruluyor. Birçok ATM cihazının ötesinde Bitcoin ATM’si cihazlarının daha fazla korunması ve daha fazla güvenlik önlemi olan bölgelerde olması gerekiyor. Aksi durumda hırsızlık ve benzeri olayların daha fazla yaşanabilecek olduğu tahmin ediliyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları