BitcoinHaberler

Bitcoin Boğaları Oyuna Dahil Olmak İçin Bu Seviyeyi Bekliyor!

Bitcoin'de short sıkıştırma bekleniyor.

2022 yılına iyi bir başlangıç yapamayan kripto para piyasaları Şubat ayına odaklandı.

Uzmanlar Ocak ayındaki aşırı satım baskısının bir miktar zayıflamasını beklese de Bitcoin’in yeniden eski günleri dönmesi biraz zaman alabilir.

Kasım ayından itibaren longcuların kanını emen market yapıcının biriken short pozisyonlarına merhamet edip etmeyeceği merakla beklenirken, genel beklenti shortları sıkıştırmaya yönelik bir yükseliş görüleceği yönünde.

Aşağıdaki Glassnode verisi üzerinden long ve short sıkıştırmak için yaşanan düşüş ve yükselişlerin birbirlerini takip ettiğini gözlemliyoruz.

Long-Short

33.000$’a kadar düşerek longcuların büyük kısmını tasfiye eden market yapıcının yeni hedefi shortçular gibi görünüyor.

Hacim Patlaması Lazım

Arcane Research‘da korku ve açgözlülük endeksindeki toparlanmaya dikkat çekerek, boğaların yeniden oyuna dahil olması için bir işaret fişeği beklediğini belirtti.

Korku ve açgözlülük endeksi Pazar günü kısa süreliğine 30’a ulaştı. Bu 2022’deki en yüksek seviye. Ancak gerçek manada bir yükseliş için işlem hacminde güzel bir artış görmeyi tercih ediyoruz.

Bitcoin şu anda 40.000$’lık dirençle mücadele ediyor, bu seviyeyi kırarsak hacim patlaması görebiliriz. Bu olana kadar momentum tüccarları kenardan izlemeyi tercih edebilirler.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

İlgili Haber
Bitcoin 42.000$'a Göz Kırpıyor, İşte Son Durum!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu