binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Boğası Cathie Wood'dan Bitcoin (BTC) Teorisi: "Bankacılık Krizi Sayesinde..."

Bitcoin Boğası Cathie Wood’dan Bitcoin (BTC) Teorisi: “Bankacılık Krizi Sayesinde…”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ark Invest CEO’su Cathie Wood, bankacılık krizi sırasında Bitcoin’in fiyatındaki artışın daha fazla sayıda kurumsal yatırımcıyı kripto para piyasasına çekeceğini düşünüyor.

Wood, Bloomberg’e yaptığı açıklamalarında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bitcoin’in özellikle hisse senedi piyasalarından çok farklı bir şekilde hareket etmesi oldukça ders vericiydi.”

Wood, kurumsal hazinelerin daha önce bilançolarında Bitcoin bulundurmaktan çekindiklerini çünkü düzenleyicilerin bu Bitcoin’leri satmaya zorladıklarını söyledi.

Wood, yatırımcıların portföylerini dijital varlıklarla daha da çeşitlendirmeleri gerektiğine inanıyor. Kurumsal yatırımcıları hedefleyen bir raporda Ark, “bu yeni varlık sınıfının portföylerini çeşitlendirmesini önemsiyorlarsa” portföylerinin %2.5 ila %6.5’ini kripto paralara ayırmalarını tavsiye etti.

Wood, bu dağılımın kurumsal yatırımcıların tarihsel olarak gelişmekte olan varlık sınıflarına ayırdıkları büyüklüğe benzer olacağını söyledi.

Cathie Wood Amerikalı bir yatırımcı ve ezber bozan yeniliklere odaklanan bir yatırım yönetimi firması olan Ark Invest’in kurucusu ve CEO’sudur. Finans sektöründe, özellikle teknoloji sektöründeki yatırım stratejileriyle tanınan bir isimdir.

Wood, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin güçlü bir destekçisi olmuş ve firması kripto para birimi endüstrisinde yer alan çeşitli şirketlere yatırım yapmıştı. Ünlü isim, Bitcoin ve blok zinciri teknolojisinin çeşitli sektörleri altüst etme ve küresel finans sistemini dönüştürme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Wood ayrıca Bitcoin’in fiyatı konusunda da iyimser ve kripto para biriminin uzun vadede 500.000 dolarlık bir fiyata ulaşabileceğini tahmin ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail