Kripto HaberleriHaberlerBitcoin Borsalarına Nasıl Güvenebiliriz? - Birbiri Ardına Saldırılar Neyin Göstergesi? - En...

Bitcoin Borsalarına Nasıl Güvenebiliriz? – Birbiri Ardına Saldırılar Neyin Göstergesi? – En Güvenli Yöntem Ne?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

KuCoin adlı kripto para birimi borsasının BTC ve ETH sıcak cüzdanlarına yapılan saldırı tüm dünyada dikkat çekti. Saldırı son Binance (41 milyon dolarlık hack olayı) sonrasında yaşanan en büyük saldırı olarak tarihe geçti. Birçok KuCoin kullanıcısı neler olacağını ve herhangi bir kayıp yaşayıp yaşamayacaklarını sorgularken KuCoin’den yapılan açıklamalarda ise büyük borsalar ile derhal iletişime geçildiği ve %22 oranına eşit olduğu iddia edilen 33 milyon doların Bitfinex ve Tether tarafından durdurulduğu açıklandı.

Borsanın geri kalan fonların geri alınabilmesi için hızlı bir süreç yürüttüğünden söz edilirken, özellikle de fonların izlenmesi konusunda olağanüstü durum ilan ettiğinden söz edilmekte.

Temas Halindeler Ama Neye Fayda?

KuCoin yetkilisi, büyük borsalar ve kolluk kuvvetleri ile temas halinde olduklarını açıkladı. Bu açıklamadan kısa süre sonra bazı kullanıcılar haklı olarak kendi cüzdanlarında herhangi bir sorun olup olmayacağını sorgularken çok sayıda kullanıcının ise KuCoin’den farklı borsalara geçiş yaptığı ortaya çıktı.

Kripto Paralara Nasıl Güven Sağlayacaklar?

Bugüne kadar hacklenmeyen büyük borsalar arasında ilk sırada Coinbase dikkat çekiyor. ABD merkezli Coinbase güvenliğe üst düzeyde önem veriyor ve diğerlerinin arasında hiç hacklenmemiş olması ile dikkat çekiyor.

KuCoin ise Singapur merkezli kripto para borsası olarak tanınıyor ve bugün yaşanan hack ihlali sonrasında birçok kişi “kripto para borsalarına nasıl güvenebiliriz? Bankalar hacklenmezken, bankalar yerine kripto paralara güvenmemiz mi isteniyor?” diye sordu.

Çok sayıda kripto para yatırımcısı olmayan kişi ise başta büyük ABD merkezli sosyal platformlar olmak üzere internet sayfalarında “kripto paralara güvenin temeli bankaların satış yapmasından geçer. Eğer bankalar bu işe el atmazsa asla %100 güvenlikten söz edilemez. Bankalar bunu yapmayacak çünkü bankalar buna güvenmiyor ve görünüşe göre haklı duruyorlar” gibi yorumlarda bulundular.

Saldırılardan Nasıl Korunabiliriz?

Bugün kripto para varlıklarını en güvenli şekilde “risksiz” saklamanın yolu donanım cüzdanlarından geçiyor. Özellikle offline olan donanım cüzdanları, uzun vadeli yatırımcıysanız ve kripto para borsalarına güvenmiyorsanız tam size göre.

“bitcoinsistemi” kodu ile indirimli şekilde donanım cüzdanı olan “Ledger Nano S”e sahip olabilmek için hemen aşağıdaki linke göz atabilirsiniz:

https://www.binbircesit.com/ledger-wallet-offline-bitcoin-usb-cuzdani-

“Hediye Çekleri” kısmına “bitcoinsistemi” yazıldığı takdirde ekstra 100 TL indirim kazanabilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları