Kripto HaberleriAltcoinBitcoin Borsası Binance'e Fransız Yatırımcılardan Dava!

Bitcoin Borsası Binance’e Fransız Yatırımcılardan Dava!

Binance ana şirketi ve Binance France'a dava şoku.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance hakkında çıkan haberlerin sonu gelmiyor.

Son zamanlarda Binance hakkında çıkan FUD haberleriyle uğraşırken şimdi de Fransa’dan kötü bir haber geldi.

Cointelegraph’ın haberine göre, Fransa’nın yerel medyasında, Binance’in Fransa kolu ve ana şirketi Binance Holdings Limited yanıltıcı ticari uygulamalar ve gizli çalışmalar iddiasıyla 15 Fransız yatırımcı tarafından dava edildiği belirtildi.

14 Aralık tarihli şikayete göre davacılar Binance’in ülke yetkililerinden bir lisans almadan kripto para hizmetlerinin reklamını yaptığını ve eylemlerinin sonucunda da Fransız yasalarını ihlal ettiğini iddia etti.

Ayrıca TerraUSD’nin (UST) dolar sabitini kaybetmesiyle birlikte 2,4 milyon avro kaybettiklerini belirten davacılar bu kayıplarının sebebinin, Binance’in UST’yi ABD doları destekli olarak duyurmasından kaynaklandığını savundu.

Davacılar, Binance France hakkında yaptıkları şikayette Binance Fransa isimli bir Telegram kanalının aktivitelerinin yasak olduğunu ifade etti.

Bu haberler hakkında bir blog yazısı kaleme alan Binance France, şirketin Fransa’da lisans almadan önce herhangi bir tanıtım faaliyetinde bulunmadığını söyledi.

UST iddialarına da cevap veren Binance France şunları söyledi:

“Binance ile staking yapmak güvenlidir, ancak bu güven stake edilen kripto para birimlerinden kaynaklanmamaktadır.

Binance aracılığıyla yapılanan stake işlemi hakkında güvence verilirken, stake edilen kripto para ve finansal yapısı hakkında garanti vermiyoruz.”

Son olarak haklarında çıkan iddiaları kabul etmediklerini söyleyen Binance yetkilileri, her zaman yatırımcıları kripto ürünleri için piyasadaki risklere karşı uyardığını belirterek kendini savundu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay