Kripto HaberleriBorsaBitcoin Borsası Binance'in Para Cezası Alacağı İddia Edildi!

Bitcoin Borsası Binance’in Para Cezası Alacağı İddia Edildi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

The Wall Street Journal’ın haberine göre, ABD’li düzenleyiciler Binance’in etrafında dolaşmaya devam ederken, dünyanın en büyük kripto para borsası geçmişteki düzenleme ihlallerini telafi etmek için para cezası ödemeye hazırlanıyor.

Kripto Para Borsası Binance ‘Geçmişteki Hatalarını’ Telafi Etmek İçin ABD’li Düzenleyicilerden Para Cezası Almaya Hazırlanıyor

Binance Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillmann Çarşamba günü The Journal’a yaptığı açıklamada borsanın hızla büyüdüğünü ve başlangıçta kara para aklama, yaptırımlardan kaçınma ve yolsuzluğu önlemek için tasarlanan sayısız yasa ve düzenlemeden haberdar olmadığını söyledi.

Hillman, bu nedenle Binance’in para cezalarıyla karşı karşıya kalmayı beklediğini ve “[geçmiş ihlalleri] telafi etmek için şimdi geçmemiz gereken düzeltmelerin neler olduğunu anlamak için düzenleyicilerle birlikte çalıştıklarını” belirtti.

Reuters’e göre, rakibi FTX’in geçtiğimiz Kasım ayında çöküşünün ardından Binance üzerindeki düzenleyici incelemeler yoğunlaşmış olsa da, Binance en az 2018’den beri ABD Washington Batı Bölgesi Savcılığı tarafından soruşturma altında.

İlgili Haber
Kripto Para Borsaları Binance Ve Huobi Milyon Dolarlık Hacker Saldırısını Engelledi

Adalet Bakanlığı’nın (DOJ) geçtiğimiz aylarda en az iki alım satım firmasına mahkeme celbi göndererek Binance US ile geçmişte yaptıkları işlemlerin kayıtlarını talep ettiği bildirildi.

Reuters Aralık ayında, federal yetkililerin Binance ile olası bir anlaşmayı görüşmeye devam ettiklerini ve halihazırda topladıkları kanıtların borsaya ve CEO Changpeng ‘CZ’ Zhao da dahil olmak üzere birkaç kişiye karşı suçlamada bulunmak için yeterli olup olmadığını değerlendirdiklerini bildirdi.

Hillman, verdiği röportajda, soruşturmanın sonucu muhtemelen bir para cezası olabilir, daha fazlası olabilir… Sadece bilmiyoruz. Buna düzenleyici kurumlar karar verecek.”

Hillman para cezalarının büyüklüğünü ya da soruşturmanın ne zaman sonuçlanacağına ilişkin bir zaman çizelgesi tahmin etmekten kaçındı.

Bununla birlikte, “bu tartışmaların nereye gittiği konusunda son derece emin olduğunu ve kendini gerçekten iyi hissettiğini” de sözlerine ekledi.

Hillman, “Bu şirketimiz için iyi bir an olacak çünkü bu olayı geride bırakmamızı sağlayacak” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları