BitcoinHaberler

Bitcoin Borsası Coinbase’e Dava Açıldı! İddia: “Bizi Kandırdın!”

Kripto para piyasalarındaki dalgalanmalar bazı davaların fitilini ateşliyor.

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in Nasdaq’ta listelenmesi büyük yankı getirmişti. Nasdaq’ta işlem gören ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e açılan kapısı olarak görülen kripto para borsası şimdi bazı davalarla karşı karşıya.

Bir Coinbase hissedarı tarafından açılan davayı ABD’li hukuk bürosu Scott + Scott takip edecek. Dava dilekçesinde davacı konumunda Coinbase hissedarı Donald Ramsey ve benzer konumda olan diğer hissedarlar bulunuyor.

Dava Coinbase’in kurumsal kimliğinin yanı sıra CEO Brian Armstrong, baş hukuk danışmanı Paul Grewal ve diğer üst düzey yöneticilere karşı da açıldı.

Ramsey, Coinbase’in Nisan ayındaki doğrudan listeleme öncesi kamuoyu ile paylaştığı belgelerde, şirketin finansal durumu ile ilgili yanıltıcı ve yanlış bilgiler paylaştığını ve şirketin söz konusu belgelerde temelden yoksun bazı olumlu ifadeler kullanarak yönlendirme yaptığını iddia ediyor.

Hukuk Bürosu tarafından açılan dava bir toplu dava olarak açıldı ve benzer durumda olanların 20 Eylül’e kadar mahkemeye müracaat etmeleri istendi.

“(1) Coinbase, büyük bir nakit enjeksiyonuna ihtiyaç duyuyordu.

(2) Coinbase’in platformu, daha geniş bir kullanıcı tabanına hizmet sunma noktasında hassastı.

(3) Yukarıdakilerin bir sonucu olarak, şirketin işleri, faaliyetleri ve beklentileri hakkındaki olumlu ifadeleri önemli ölçüde yanıltıcıydı ve/veya makul bir temelden yoksundu.”

Bitcoin’deki düşüşlerden etkilenen Coinbase hissesi de Nisan ayındaki 381$’lık açılış fiyatının oldukça altında işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu