BitcoinHaberler

Bitcoin Borsası Coinbase’in Hacklendiği İddiası Paniğe Neden Oldu! İşte Detaylar!

Coinbase'in hacklendiği iddiası paniğe neden oldu.

ABD’nin en büyük Bitcoin borsası Coinbase’in hacklendiğine ilişkin paylaşımlar kısa süreli bir panik yaşanmasına neden oldu.  Bu panikle 47.000$’ın altına düşen Bitcoin yeniden bu seviyenin üzerine çıkmayı başardı.

Bleeping Computer tarafından paylaşılan haberdeki hack olayı doğru olsa da, güncel ve bugün yaşanan bir hack olayı değil. Zira haberde de bahsedildiği üzere söz konusu saldırı Mart-Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleşen birden fazla vakaya ilişkin.

Coinbase borsası bu saldırıdan etkilenen müşterilerine bir bildirim göndererek, çok faktörlü kimlik doğrulama sistemindeki bir güvenlik açığının ihlal edilerek 6000 müşterinin kripto paralarının çalındığını açıkladı.

Coinbase tarafından yapılan açıklamada, saldırganların bu eylemi gerçekleştirebilmeleri için kullanıcıların e-posta adresine, şifresine ve Coinbase hesabıyla ilişkili telefon numarasına erişiminin olması gerektiği belirtildi.

Saldırganların bu bilgilere nasıl eriştiği bilinmezken, son günlerde artan kimlik avı uygulamalarının hackerların işini kolaylaştırmış olabileceği değerlendiriliyor.

Normal şartlarda korsanlar yukarıdaki bilgilere erişmiş olsa da iki faktörlü doğrulamanın fonlara erişimi engellemesi gerektiği ifade edildi. Bu noktada hackerların MFA sistemindeki bir hatadan yararlanarak fonlara eriştiği belirtildi.

Bleeping Computer ‘ın haberine göre Coinbase hatanın kendi sistemlerinden kaynaklandığını ve kullanıcıların hatası olmadığını kabul ederek, çalınan fonlara eşit miktarda paranın iade edileceğini belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ken

Investing.com kasıtlı olarak böyle boktan haberleri paylaşıyor.Dikkat edin , paylaştıkları haberlerin hepsi saçma sapan.


Başa dön tuşu