BorsaHaberler

Bitcoin Borsası FTX’in Değeri 25 Milyar Dolara Ulaştı! FTT Yükselişe Geçti!

FTX borsası büyümeye devam ediyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından FTX, yaptığı açıklamada; son finansman turunda 420 milyon dolar yeni yatırım topladığını ve şirketin piyasa değerinin 25 milyar dolara çıktığını duyurdu.

Şirketin son finansman turuna Sequoia Capital, BlackRock, Ribbit Capital ve Tiger Global’den yatırımcılar da dahil olmak üzere 69 katılımcı katıldı.

Borsa Temmuz ayındaki finansman turunda 900 milyon dolarlık yatırım toplayarak, kripto tarihindeki en büyük yatırımını toplamıştı.

Eylül ayında merkezini Hong-kong’dan Bahama adalarına taşıyan FTX’in kurucu ortağı ve CEO’su Sam Bankman-Fried, Bahamalar’dan telefonla yaptığı açıklamada, son yatırımların “şirketin uzun süredir devam eden büyüme trendinin devamı olduğunu” söyledi.

“Bugün, dünya çapındaki düzenleyicilerle düzenli ilişki kurarak ve dijital varlık yatırımcıları için sürekli olarak tekliflerimizi geliştirmek için fırsatlar arayarak FTX’i güvenilir ve yenilikçi bir borsa olarak kurmaya odaklandık.

Bu tur için, bu adımlardan yararlandık ve FTX’i dünyanın en şeffaf ve uyumlu kripto para birimi değişimi olarak konumlandırmaya öncelik veren yatırımcılarla ortaklık kurabildik.

Gelirlerin bir kısmının pazarlama amacıyla kullanılacağını söyleyen CEO, büyük bir kısmının ise daha çok ülkeye yayılma hedefini gerçekleştirmek üzere birleşme ve satın almalarda kullanılabileceğini belirterek şirketin aktif olarak görüşmeler gerçekleştirdiğini de ekledi.

Yaklaşık 2 yıl önce piyasaya çıkan FTX borsası kripto piyasasında yeni olsa da hızlı büyümesi ile piyasanın önemli isimlerinden biri haline geldi.

FTX borsası yaptığı ortaklıklar ve girişimler ile dikkat çekmeye devam ediyor. Yakın zamanda kendi NFT pazarını oluşturan FTX, NBA takımlarından Miami Heat’in maçlarının oynandığı şimdilerde “FTX Arena” olarak adlandırılan stadyum için sponsorluk anlaşması imzalamıştı.

Haberin duyulmasının ardından 75$’a kadar yükselen FTT, haber saatimiz itibariyle 63.7$’dan işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu