coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaBitcoin Borsası Kraken'den SEC Davası İle İlgili İlk Açıklama Geldi!

Bitcoin Borsası Kraken’den SEC Davası İle İlgili İlk Açıklama Geldi!

Kripto para borsası Kraken, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) açtığı davaya ve iddialara yanıt verdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para borsası Kraken, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kayıt dışı bir çevrimiçi ticaret platformu olarak faaliyet gösterdiği iddiasıyla firmanın ana şirketleri Payward ve Payward Ventures aleyhine dava açmasının ardından faaliyetlerinin etkilenmediğini belirtti.

Kraken SEC İddialarına Cevap Verdi

Kraken, davayı “yanlış” ve “felaket” olarak nitelendirdi ve ürünleri üzerinde hiçbir etkisi olmadığını söyledi. Borsa ayrıca ABD’li küresel müşterilerimize ve ortaklarımıza tamamen bağlı kaldıklarını belirtti.

SEC’in Kraken’e karşı açtığı dava, SEC’in düzenlenmemiş menkul kıymet borsaları işlettiğini iddia ettiği Coinbase ve Binance’e karşı açılan benzer davaları takip ediyor.

Kraken, şikayetin dolandırıcılık, piyasa manipülasyonu, bilgisayar korsanlığı veya güvenliği tehlikeye atma nedeniyle müşteri kayıpları veya güvene dayalı görev ihlalleri iddiasında bulunmadığını belirtti.

İlgili Haber
Son Dakika: SEC, Kripto Para Borsası Kraken'e Dava Açtı

Borsa ayrıca, SEC’in ürünlerinin yatırım sözleşmeleri olduğu yönündeki iddiasının “hukuk açısından yanlış, gerçek açısından yanlış ve politika açısından felaket” olduğunu belirtti.

SEC, Kraken zaman zaman müşterilerinin 5 milyar dolardan fazla nakit parasını tuttu ve ayrıca müşterilerinin nakit parasının bir kısmını kendi nakit parasıyla karıştırdı diye ekledi.

Kraken cevaben, SEC’in herhangi bir müşteri fonunun kayıp olduğunu veya herhangi bir kayıp meydana geldiğini iddia edemeyeceğini ve iddia etmediğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail