HaberlerKripto Para

Bitcoin Borsası Kraken’in Hukuk Danışmanı Uyardı: “SEC ile Kavga Etmeyin”

Kraken hukuk danışmanının konuşmasını aktardık.

Kripto para borsası Kraken’in baş hukuk danışmanı Marco Santori, Bloomberg’in “QuickTake Stock” isimli programında kripto düzenlemeleri ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

ABD’nin mali düzenleyicilerine ve kripto şirketlerine, kripto para birimleri konusunda daha yapıcı ve pragmatist bir yaklaşım benimsemeleri çağrısında bulunan Santori şunları söyledi:

Kripto sektörü ABD’de yurtdışındaki hükümetlerden daha ağır, Wall Street benzeri düzenlemelerle karşı karşıya kalacak. Eğer buna inanmıyorsanız, bir fantezi dünyasında yaşıyorsunuz.

Santori’nin kripto düzenlemeleri konusundaki bu yorumları, SEC’in ünlü kripto borsası Coinbase’i menkul kıymet olarak kabul ettiği bir kripto getiri programı üzerinden dava etme tehditlerini akıllara getirdi.

Kraken hukuk danışmanı Coinbase ile SEC arasındaki gelişmeler hakkındaki yorumları sorulduğunda; Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un sosyal medyadaki konuşmalarını takip etiğini, CEO’nun kripto topluluğundaki birçok kişi tarafından hissedilen hayal kırıklığını dile getirmiş olsa da, kendisinin Armstrong’un düşüncelerini desteklemediğini söyledi.

SEC ile kavga etmenin olumlu bir sonuç doğurmayacağını ifade eden Santori, Coinbase CEO’su Armstrong’un kısa süre sonra söylemlerinden döndüğünü ve Kraken’in de benimsediği pragmatik yaklaşımı dile getirmeye başladığını ifade etti ve ekledi:

Düzenleyiciler ile bu tür bir yaklaşımı destekleyemem. Tarihsel olarak hiçbir zaman başarılı olmadı ve deneyimlerimizden yola çıkarak SEC’in tartışmaya açık olduğunu gördük.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu