BorsaHaberlerKripto Para

Bitcoin Borsası KuCoin’den Çalınan Fonlarda Son Durum Ne? Kurtarıldı Mı?

Kucoin olayında çalınan fonlar kurtarıldı.

Hatırlayacağınız üzere 26 Eylül tarihinden KuCoin alışılmadık derecede büyük para çekme işlemleri tespit ettmişti. Yapılan incelemede bir hackerın Kucoin’in sıcak cüzdanlarına eriştiği ve BTC, ETH ve ERC-20 tokenleri borsadan çıkardığı anlaşılmıştı. Zarar çok büyüktü ve yatırımcıların varlıkları yok olmuştu.

KuCoin yayımladığı duyuruda hack olayı nedeniyle çalınan fonlarını kurtardığını paylaştı. Topluluğa açık bir mektup yayınlayan KuCoin CEO’su Johnny fonları kurtarma süreçlerini anlattı.

Kripto para borsalarının güvenlik protokolleri konusunda temkinli olduklarını aktaran CEO, güvenlik ihlalini fark ettiklerinde gerekli tedbirleri hemen alarak ortaklarını ve müşterilerini koruduklarını açıkladı. Sitem bu tarz olaylara hazırlıklı olmasa zarar çok daha büyük olabilirdi.

Tüm önlemlere rağmen borsadan yaklaşık 285 milyon dolar değerinde varlık çalınmıştı. Lyu, çalınan fonların büyük bir kısmının geri alındığını ifade etti.

CEO’nun açıklamalarına göre, çalınan fonların %78’i diğer kripto para borsalarıyla işbirliği yürüterek kurtarıldı. Kolluk kuvvetlerinin yardımıyla da %6’lık kısmı kurtarıldı. Kalan %14’lük kısmı ise sigorta fonu ve Kucoin karşıladı. Kripto para hareketlerinin izinin sürülebilmesi ve borsaların işbirliği fonların büyük kısmının kurtarılmasına yardımcı olmuşa benziyor.

Bunun önemli olduğunu ifade ede CEO “Geçmişte çalınan kripto fonlarının kurtarılması pek olağan değildi.” diye ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu