bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Borsasında Sorumsuzluğun Bedeli

Bitcoin Borsasında Sorumsuzluğun Bedeli

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para borsalarında önemli bir yere sahip olan HitBTC’nin sorumsuzlukları dur durak bilmiyor. Kullanıcılarına binlerce dolar zarar ettiren HitBTC’nin adı sürekli skandallarla anılıyor.

Yine HitBTC Yine Skandal

Geçtiğimiz gün alınan bilgilere göre Kripto para borsalarında büyük bir yeri olan HitBTC adı yine bir skandalla anılıyor. Bu ay başlarında Ethereum tabanlı token olan Maximine (MXM), %100’ün üzerinde değer kazanması sonucu bu tokenlerin yeni bir akıllı sözleşme ile değişmesini gündeme getirdi. Eski tokenlerin yenileriyle değiştirilmesi gerekiyordu. Bunu yapabilmek için ise bitcoin para borsalarında tutulan miktarlara göre gönderim yapıldı. Ancak HitBTC’nin yapması gerekeni yapmaması, HitBTC kullanıcılarının büyük kayıplar yaşamasına sebep oldu.

HitBTC Skandalı

Ay başında MXM’nin yükselişi üzerine HitBTC, MXM piyasalarını durdurdu. Ardından parayı çekme veya Coinbene gibi başka bir seçenekle işlem yapmaya devam etmeye karar verdi. Kullanıcıların elindeki token’ların eski ve geçerli olmaması üzerine HitBTC, kullanıcıların isteği sonrasında eski MXM’leri gönderdi. Böylelikle MXM’ler HitBTC’nin cüzdanlarında kaldı.

Eski verilere bakıldığında HitBTC’den çok sayıda para çekme işlemi görülüyor. Hatta bu işlemlerden bir tanesinde 7000 dolar değerinde olan (transfer sırasında) 50,000 MXM taşındığı görülüyor.

Son bir haftada yapılan işlemlere göre tokenlerin tamamı yaklaşık 8000 dolar olsa da, ay başında 20,000 dolardı. CoinMarketCap’in analizlerine göre, HitBTC’de son 1 gün içinde yaklaşık 800 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştığı bildirildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları