AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) 20.000 Doların Altına İndi, Balinalar Harekete Geçti: Alış mı Yaptılar Satış mı?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) 20.000 dolar altına kadar gerilemesi önde gelen birçok balinayı harekete geçirdi.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçen hafta başlayan düşüşü bugün az da olsa kendini yükselişe bıraktı.

BTC fiyatı 7 günde %30 değer kaybetti ve bu düşüş bütün kripto para piyasasını mahvetti. Bu düşüşlerde ise en fazla sahneye çıkanlar yine balinalar oldu. Balinalar düşüşü fırsat bilip alış yönlü hareket etmeye başladı.

İlgili Haber
El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Endişeli Bitcoin Yatırımcıları İçin Bir Mesaj Yayınladı!

Bitcoin Balinaları Harekete Geçti

Dünyadaki en büyük Bitcoin balinalarından bazıları, milyarlarca dolarlık transferlerde bulundu. Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre son transferlerin değeri 2 milyar doların üzerinde.

WhaleAlert özellikle ise beş büyük transfer fark etti. Bunların her biri birbirinden birkaç dakika ara ile gerçekleştirildi ve 205 milyon dolarlık ortalama transfer değerine sahip.

Her transferde yaklaşık 10.000 BTC’nin transfer edildiği yani 205 milyon doların aktarıldığı görülüyor.

Bu transferlerin büyük bir kısmı ise Coinbase kripto para borsasından, bilinmeyen cüzdanlara yapıldı.

Bu da bir balinaların yüklü alım yaptığı ve alınan BTC’lerin soğuk cüzdanlara aktarıldığı anlamına gelmekte.

Zincir içi verilere bakıldığında da borsalardan soğuk cüzdanlara BTC çıkışı olduğu yani borsalarda satmak üzere hazır bekleyen Bitcoin miktarının azaldığı görülüyor.

Sarı: Borsalardaki BTC miktarı – Siyah: BTC fiyatı

Whale Alert bunun devamında ise toplam 1 milyar dolarlık değere sahip bir dizi transfer daha keşfetti.

Gemini borsasından Xapo’ya 11.444 BTC transfer edilirken Gemini’den bilinmeyen cüzdanlara önce 6.500 BTC, daha sonra ise 10.000 BTC aktarıldı.

Whale Alert tarafından yapılan açıklamada net detay verilmese de bunun bilinmeyen cüzdanlardan yapılması balinaların harekete geçtiğini gösteriyor.

Öte yandan gün içerisinde dünyanın en büyük borsası olan Binance’in de 100.000 adetten fazla Bitcoin (1.9 milyar dolar) aldığı yine dikkatlerden kaçmadı.

İlgili Haber
Binance Dip Fiyattan Yüklü Miktarda Bitcoin Satın Aldı! İşte Borsanın Cüzdanındaki Son Durum
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu