Bitcoin

Bitcoin (BTC) 8400 Dolar Seviyesinde Tutunmaya Çalışıyor

Bitcoin (BTC) fiyatı kritik seviye olan 8400 dolar desteğini test ediyor.

Son zamanlarda satış baskısı daha da artan BTC’de fiyat istikrarsız bir şekilde hareket etmeye devam ediyor. Düşüş trendinin devam ettiği hafta başında son 24 saat içerisinde BTC 8650 dolar seviyelerini görmüş olsa bile gün içerisinde 8370 dolar seviyelerine kadar geriledi.

An itibarı ile 8420 dolar seviyelerin işlem gören Bitcoin, 8400 dolardaki desteğinde tutunmaya çalışıyor.

Analistler bu seviyenin altına gerileme olması durumunda BTC’nin 8200 dolar ve hatta 7800 dolar seviyelerine kadar düşebileceği fikrinde.

Genel kripto para piyasasına bakıldığı zaman ise market hacminin 233 milyar dolar seviyesine gerilediği görülüyor. Uzmanların aktardığına göre yüzde 65,9 seviyesinde olan BTC hakimiyeti hala çok yüksek durumda ve hakimiyet bu seviyedeyken altcoinlerin BTC’den bağımsız hareket etmesi çok zor.

Başlıca altcoinlere bakıldığında ise Ethereum 182 dolar, XRP 0,257 dolar, Litecoin 58 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Analistler bu süreçte 8800 dolar seviyesinin BTC için çok önemli olduğunu ifade ederken, “yakın zamanda 8800 dolar direncinin geçilmemesi daha büyük düşüşlerin habercisi olabilir şeklinde” görüş bildiriyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı