AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) 8800 Dolara Yükseldi! Yükseliş Sürecek Mi?

Bitcoin fiyatı yükselişlerine gün içerisinde de devam ediyor. Önemli seviyeler neler?

Bitcoin son 2 gün içerisinde yukarı yönlü bir hareket sergiliyor. Bu süre zarfında 8290 dolar seviyelerine kadar gerileyen BTC fiyatı an itibarı ile bu fiyatın yaklaşık 500 dolar üzerinde işlem görüyor.

8750 dolar seviyelerine kadar ivmelenen Bitcoin fiyatı önünde en önemli direnç seviyeleri sırasıyla 8800, 9000 ve 9200 dolar olarak belirlenmiş durumda. En önemli direnç seviyesinin 9200 dolar olduğunu ifade eden uzmanlar bu seviyenin üzerine çıkılması durumunda halving öncesi son fiyatlanmanın görülebilecek olduğunu belirtiyor.

Şubat mart aylarına kadar yükseliş bekleyen uzmanlar yükselişin büyüklüğüne göre halving anında kar satışları sebebiyle yüzde 50’lere varan bir gerilemenin görülebilecek olduğunu ifade ederken, 2020 senenin dip fiyat seviyesini ise 5200 dolar seviyeleri olarak belirlemiş durumdalar.

Son düşüşlerden sonra test edilmeyen en önemli destek seviyesi 7950 dolar olarak belirlenirken uzmanlar 9000 doların üzerine bir yükseliş olmadan bu seviyenin görülebilecek olduğunun altını çiziyor. Ancak son ivmelenmede BTC’nin yakın zamanda 9000 dolar üzerini görebilecek olduğu fikri an itibarı ile daha etkin durumda.

Güncel destek seviyesi ise tekrar 8450 dolar ve 7950 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Bitcoin fiyatını sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz: Bitcoin fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu