binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBinance'den Türk Lirası İle Bitcoin Nasıl Alınır?

Binance’den Türk Lirası İle Bitcoin Nasıl Alınır?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, çokça zamandır beklenen Türk lirası desteğinin sonunda platformuna eklemiş oldu. Daha önce Binance borsasına nasıl kayıt olup hesap onaylanacağını detaylı bir şekilde anlatmıştık:

İlgili Haber  Binance Kullanım Rehberi - Binance Üzerinden Nasıl Bitcoin ve Altcoin Alınır?

Eğer Binance borsasında bir hesabınız var ve Türk lirası ile kripto para almak istiyorsanız anlatıma geçelim:

Binance Türk lirası İle Kripto Para Nasıl Alınır?

Eskiden Binance’ye sadece kripto yatırma ve çekme işlemleri yapılıyordu. Herhangi bir itibarı para veya Türk lirası ile kripto para alma işlemi yapılamıyordu. Ancak 15.11.2019 tarihinde Binance’nin yaptığı güncelleme ile artık platformda Türk lirası ile kripto para alım satımı yapılabiliyor.

Binance sitesine girdikten sonra menüde bulunan “Kripto Para Satıl Al” butonuna tıklanır. Ardından Papara kısmının karşısındaki “Buy” butonu tıklanır. Al ve Sat olarak iki farklı menü karşımıza geliyor. Burada ilk önce kripto para alacağımız için Al kısmına tıklıyoruz. Türk lirası kısmına örnek olarak “102” yazıyoruz. Ancak hesapta para olmadığı için sistem uyarı veriyor. Sisteme para yatırmak “Top up TRY now >” yazan kısma tıklıyoruz ve resimdeki kısım karşımıza geliyor.

Binance Türk Lirası Yatırma Kısmı

Örnek olarak “102” yazıyoruz ve Binance’nin yüzde 1 oranında bir komisyon aldığını görüyoruz. Yani yatırma işleminde Binance yüzde 1 komisyon kesiyor.

Not: Minimum kripto para alım miktarı 100 TL olduğu için sisteme en az 102 TL yatırmanız gerekmektedir. Çünkü yüzde 1 oranında komisyon olduğu için hesaba 100 TL üzerinde para geçmesi gerekiyor bu da ilk etapta en az 102 TL yatırılmasını mecbur kılıyor.

Daha sonra Binance TC kimlik numarası istenilen sayfada TC kimlik numaramızı yazarak devam ediyoruz.

Sistem otomatikman kullanıcıyı Papara.com sayfasına yönlendiriyor. Ardından Papara hesabımız varsa giriş yapıyoruz eğer yoksa yeni hesap açıyoruz. Papara hesabımızda hiç para yoksa resimde görüldüğü gibi herhangi bir ödeme yöntemini seçip Papara hesabına para yüklenmelidir.

Eğer Binance borsasında yatırmak için yazdığımız rakamın üzerinde bir miktar Papara hesabımızda varsa Binance’ye ödeme gerçekleştirmek için “Ödeme Yap” butonu ile son adımı gerçekleştiriyoruz.

Daha sonra sistem Binance sayfasına geri dönüyor ve onay mesajı alıyoruz.

Binance Para Yatırıldı Onayı

Yatırılan paraları menüden Cüzdan -> Yatırma ve Çekme Geçmişi -> itibari para kısmından görebilirsiniz.

Parayı yatırdık artık kripto para almanın zamanı geldi tekrar “Kripto Para Al” kısmına girerek Papara’nın karşısında “Buy” butonuna tıklıyoruz. BTC, ETH, BNB veya XRP’den birini seçiyoruz. Türk lirası kısmına 100 yazıyoruz ve sistem bize fiyatın geçerli olduğu ve alım yapabileceğimiz 60 saniye veriyor. Bu 60 saniye içerisinde yazan fiyattan BTC alabiliyoruz.

Bitcoin Alma Ekranı

Buy BTC dediğimiz zaman ise son bir uyarıya “confirm” diyerek BTC’yi almış oluyoruz. An itibarı ile alım satım işlemleri için 1000’de 1 komisyon kesiliyor. Menüden Cüzdan -> Bakiye kısmına gelerek aldığımız BTC’leri görebiliriz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail