Bitcoin

Bitcoin (BTC) 9350 Doları Gördü! Boğa Koşusu Başladı Mı?

Bitcoin çok beklenen 9200 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Bitcoin an itibarı ile en önemli direnç seviyelerinden olan 9200 doları geçerek 9350 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşadı. Bu direnç noktası daha önce de test edilmiş ancak BTC bu seviyeden 8100 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşamıştı.

Bugün yükseliş yönlü hareketlerini sürdüren BTC, sonunda bu direnci kırdı ve 9350 dolar seviyelerine kadar ivmelendi.

Yayın saatine göre yatırımcısına 24 saat içerisinde yüzde 5 kar ettiren Bitcoin’in yükselişinin devam etmesi bekleniyor.

9200 dolar üstüne çıkılması durumunda birçok analist halving öncesi son fiyatlanmanın görülecek olduğunu ifade ederek ve bu seviyenin önemli olduğunu belirtiyordu. Uzmanlara göre bu seviyenin geçilmesiyle oluşacak FOMO etkisi ve halving tarihinin yaklaşması ile ciddi yükselişler görülebilir ve yakın zamanda 10.000 dolar seviyesinin üzerine çıkılabilir. Yükselişlerin ise şubat-mart aylarına kadar devam etmesi ve bu dönemden sonra da bir gerileme olması bekleniyor.

Bu dönemde panik alış ve satış yapılmaması konusunda uyarılar son derece sık yapılırken, mutlaka stop-loss emir kullanılması tavsiye ediliyor.

Bitcoin fiyatını anlık olarak sitemizden takip edebilirsiniz: Bitcoin fiyatı

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu