BitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) Altın’ı Yenebilecek Mi? Goldman Sachs Raporundan Notlar!

Goldman Sachs'tan Bitcoin ve Altın yorumu geldi.

Bitcoin, Ağustos 2020’de başlattığı ralli sonrası en çok altınla karşılaştırıldı. 2020 yılının ikinci yarısına Bitcoin damgasını vururken altın, yatırımcısının yüzünü güldüremedi.

Her ne kadar kurumsal altın fonlarından Bitcoin’e kısmen bir geçiş yaşansa da, Bitcoin’in piyasa değeri altının piyasa değerinin hala %3’ü civarında.

Altın ve Bitcoin karşılaştırması son olarak Goldman Sachs cephesinden geldi. Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs yatırımcılarına gönderdiği bir raporda, Bitcoin’nin altına varoluşsal bir tehdit oluşturmadığına dair güvence verdi. Bloomberg tarafından bugün yayınlanan rapora göre, Goldman Sachs raporda, “ikisinin de bir arada yaşayabileceğine inanın” dedi.

Goldman Sachs’a göre Bitcoin’nin içerisinde bulunduğu ralli, altın yatırımcısının bir kısmının dikkatini çekebilir ve Bitcoin’e kaymalar görülebilir. Rapora göre, altının son dönemde zayıf performans göstermesi bazı yatırımcıların Bitcoin’i tercih etmesine neden oldu.

Özelikle birçok kurumsal şirket tarafından enflasyon koruması olarak altının yerine Bitcoin tercih edildiği görüldü. Ancak Goldman Sachs’a göre Bitcoin’nin artan popülaritesi Altın’ın “son çare para birimi” statüsüne ve varoluşuna yönelik bir tehdit oluşturmuyor. Her ne kadar Bitcoin’in Altın’a tehdit oluşturmayacağı düşüncesi hakim olsa da gelecek yılların “en popüler” ürününün BTC olacağı birçok banka ve kurumsal yatırımcı tarafından daha şimdiden kabul edilmiş durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu