Bitcoin

Bitcoin (BTC) Balinalarının Doluştuğu Seviye Tespit Edildi: Fiyatın Patlaması Bu Seviyeye mi Bağlı?

BTC fiyatının bir süredir 60.000 dolar altında seyretmesinin sebebi balinalar olabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatının 20.000 dolardan başlayan yükselişi, 60.000 dolarda duraksadı. Fiyat bu seviyenin üzerine çıkıp neredeyse 62.000 dolara ulaşsa da bir süredir 60.000 dolar direncinin yarattığı zorluk aşılamıyor. Bunun sebebi ise balinalar ve yüklü satış emirleri olabilir.

Bitcoin Balinaları 60.000 Doları Koruyor

Bitcoin balinalarını takip eden Whalemap tarafından paylaşılan bilgilere göre balinalar özellikle 60.045 dolar ile 61.062 dolar seviyeleri arasında kümelenmiş gibi gözüküyor. Araştırmacılar tarafından yayınlanan gönderide özellikle 60.045 doların önemine değinirken bunun kırılması ile ciddi bir yükseliş yaşanabileceği görülüyor.

Bitcoin fiyatı 61.062 dolar seviyesine kadar ulaşıp 62.000 dolara iğne atmasından beri balinaların toplandığı 60.045 doların altından işlem görüyor. Geçtiğimiz hafta bu seviye 3 kere test edilse de BTC hiçbirinde başarılı olamadı. Bitcoin’in bu direncin üzerine çıkması ile volatilitede ciddi bir artış yaşanacağına işaret eden analistler, yatırımcılara hazır olma çağrısında bulundu.

Ünlü kripto para analisti Byzantine General ise yayınladığı gönderisinde sert bir düşüş gelebileceğine işaret etti. Analist, vadeli işlem piyasalarındaki fonlama oranlarına dikkat çekti. Bitcoin için olan fonlama oranlarının ortalaması 0,01 iken şu an bunun 12 kat üzerine çıkıldığı görülüyor. Bu da birçok yatırımcının aşırı kaldıraç kullandığına ve riskin arttığına dair önemli bir kanıt. Uzmanların paylaştığı verilere bakıldığında ise 60.000 doların üzerine çıkılmasından sonra önce ciddi bir yükseliş, daha sonra ise sert bir düşüş görülebilir. Bu belirsizlik anında kaldıraçlı işlem açmak ise bir hayli riskli gözüküyor.

 

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu