Kripto HaberleriBitcoinBitcoin (BTC) Balinalarının Sayısı Dört Günde Yüzde 5 Azaldı! Nasıl Yorumlanmalı?

Bitcoin (BTC) Balinalarının Sayısı Dört Günde Yüzde 5 Azaldı! Nasıl Yorumlanmalı?

Takip et

Toplam kripto para piyasası değeri 2 trilyon doların yeniden altına indi ve Bitcoin (BTC) fiyatı da son iki hafta içerisinde yaklaşık olarak %15 düştü. Bununla birlikte bazı uzmanlarda BTC’deki düşüşün sürebileceğini düşünüyor.

10.000’den Fazla Bitcoin’e Sahip Hesap Sayısı Yüzde 4.6 Azaldı

Kripto para analisti Ali Martinez’in yaptığı açıklamalara göre, 10.000 Bitcoin’den fazla bakiyeye sahip cüzdanların sayısı son 4 günde %4.6 azaldı.

Martinez buna ek olarak, 10.000 BTC’den fazla kripto paraya sahip olan cüzdanların sayısıdaki düşüşü gösteren bir Glassnode grafiği de paylaştı. Devasa BTC balinalarının sayısı dört gün öncesinde 91 olarak tespit edilmişken 11 Nisan tarihinde 87’ye düştü.

BTC fiyatının bu yazının yazıldığı anlardaki seviyesi dikkate alındığında, toplamda en az 397.61 milyon dolara sahip olan balinalar ya BTC ağını terk etti ya da sahip oldukları varlıkları başka adreslere dağıttı.

Buna ek olarak, yine analist Ali Martinez, bir hafta kadar önce yaptığı analizinde 28 Mart ile 3 Nisan tarihleri arasında 1.000 BTC’den fazla bakiyeye sahip olan balina sayısının 16 azaldığını belirtmişti.

Analiste göre balinaların bu hareketi, iki durumda da BTC için düşüş konusunda bir baskı oluşturabilir.

Analiz Platformu Santiment İse Olumlu Bir Gelişme Paylaştı

Diğer taraftan ise, on-chain ve sosyal metrikler için analizler yapan bir platform olan Santiment, attığı Tweet’inde 1 milyon doları aşan balina işlemlerinin sayısının günlük olarak 4.000’in üzerinde olmaya devam ettiğini açıklamıştı.

BTC fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda gün içerisindeki %4.37 yükselişi ile beraber 41.311 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları