blank
BorsaEkonomiHaberler

Bitcoin (BTC) Borsası Coinbase’deki Satışlar Kafaları Karıştırdı! Yöneticiler Hisseleri Boşalttı Mı?

Coinbase'in halka arzı sırasında yapılan satışlar kafaları karıştırdı.

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase geçtiğimiz günlerde halka arz olmuş ve Nasdaq’ta listelenmeye başlamıştı.

Coinbase’in halka arzı Bitcoin ve kripto para ekosisteminin gelişimi için önemli bir mihenk taşı olarak görülüyordu. Ancak bugün ortaya atılan bir iddia kafaları karıştırdı.

Dereck Coatney Coinbase’in halka arzı sırasında yapılan satışları gösteren bir tablo paylaştı. Tabloda Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong’un hisselerinin %71’ini, CPO’sunun hisselerinin %97’sini, CFO’sunun ise hisselerinin %100’ünü sattığı görüldü.

Kısa sürede twiterda yayılan bu paylaşım “Coinbase yöneticileri hisselerini tepe fiyattan küçük yatırımcıya boşalttı” yorumlarına neden oldu.

Stultus adlı twiter kullanıcısı ise tablonun bu şekilde olmasının Coinbase’in doğrudan listelenme ile halka arz olmasından kaynaklandığını ve panik yapılacak bir durum olmadığını söyledi.

“İçeridekiler ve yöneticiler toplam kollektif varlıklarının %20’si kadarını sattılar. Bu doğrudan listelenme şeklinde bir halka arz eğer içeridekiler satmasaydı, piyasada tam anlamıyla hisse olmayacaktı.”

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu