Haberler

Bitcoin (BTC) Borsası Kraken 2022 Yılında Halka Arz Olacağını Duyurdu!

Coinbase'den sonra Kraken'de halka arz olmaya hazırlanıyor.

Önümüzdeki günlerde halka arz olma süreci tamamlanacak olacak Coinbase’den sonra ABD’li diğer kripto para borsası Kraken’de halka arz olacağını duyurdu.

Kraken’in CEO’su Jesse Powell CNBC’ye verdiği röportajda 2022 yılında doğrudan listelenme yoluyla halka arz olmayı planladıklarını söyledi.

CEO’nun bu hamlesinde bu yılın 1.çeyreğinde gelen rekor ticaret hacimleri etkili oldu. Bitcoin’e ve kripto paralara artan ilgi borsaların rekor hacimlere ulaşmasını sağladı.

2011 yılında kurulan Kraken dünyanın en büyük borsaları arasında yer alıyor. CoinmarketCap verilerine göre işlem hacmi itibariyle 4. sırada olan Kraken’in 6 milyondan fazla müşteriye sahip olduğu düşünülüyor.

CNBC’ye konuşan Powel şunları aktardı;

“Bitcoin fiyatındaki dalgalanma bizim için iyidir. Ancak işlerin yolunda gitmesi her zaman daha da iyidir.

2021’in ilk çeyreğinde geçen yılın bütün işlem hacmini geçtik. Tüm pazar mükemmel şekilde büyüdü.”

Kraken’e bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın 4 katı daha fazla yeni kullanıcı kayıt olurken, Kraken’in ilk çeyrek spot ticaret hacmi 160 milyar dolara ulaştı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu