Kripto HaberleriHaberlerBitcoin (BTC) Düşerken Shiba Inu Yükselişte!

Bitcoin (BTC) Düşerken Shiba Inu Yükselişte!

Takip et

Güne güzel bir yükselişle başlayan meme kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), son 24 saatlik dönemdeki %13’lük artış sergileyerek yatırımcılarını yeniden heyecanlandırıyor. Anlık fiyat değeriyle en değerli kripto paralar listesinde 12. sırada yer alıyor.

İlk ortaya çıkışı basit bir şakadan ibaret olan Shiba, 23 Kasım’da Güney Koreli kripto para borsası Korbit, tarafından listelendiğinde bugünleri göreceğimiz hiçbir yatırımcının aklına gelmezdi açıkçası.

Ancak Elon Musk’ın tweetleri, sanatçılara sponsor olan bir ShibaInu inkübatörü ve ShibaInu belirteçleriyle satın alınabilecek bir NFT koleksiyonunun piyasaya sürülmesi ve güvenlik onaylı Ethereum ağından yararlanıyor oluşu SHIB’i kısa sürede “DOGE katili” olarak anmamıza neden oldu.

Öte yandan arka arkaya gelen listelenme haberleri de SHIB’in değerine değer katan etkenler arasında yer aldı. Her ne kadar an itibarı ile ATH’sinin %40 gerisinde olsa da SHIB’in kendine has karşı konulmaz bir özelliği var. Nitekim Bitcoin’in bile %1.5 gerilediği bir günde ilk 100’de açık ara en önemli iyi performans gösteren kripto para birimi olarak karşımıza çıkması da Shiba Inu değeri için önemli bir veri sunuyor.

Meme tabanlı kripto para biriminin en son rallisinin ardındaki 3 ana neden ise şu şekilde sıralanabilir:

Çevrimiçi perakende devi Newegg’in yakında SHIB’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlayacağını duyurması.

Bu haberin hemen ertesi günü Shiba Inu projesinin takma adı olan Shytoshi Kusama’nın oyun dünyasına çok etkileyici bir giriş yapmaya hazırlandığını açıklaması ve dün itibarı ile Shiba’nın dünyanın en tanınmış borsalarından biri olan Kraken’de listeleneceğinin açıklanması.

Saydığımız bu 3 neden kuşkusuz SHIB’in anlık yükselişinin en önemli nedenleri arasında yer alıyor. Ünlü kripto para birimi an itibarı ile 0.00004723 dolardan işlem görmeyi sürdürüyor.

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Beklemedeyiz

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları