Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı Burada 71.000 Dolardan İşlem Görüyor!

Bitcoin fiyatı, Nijerya piyasalarında %38 daha yüksekten alınıp satılıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün itibarıyla 51.000 dolar engelini de aştı. Bitcoin fiyatının bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 51.300 dolardan işlem görmesine rağmen bir ülkede 70.000 dolar üstüne kadar çıkması ise yatırımcıları şaşırtabilir.

Nijerya Merkez Bankası, Bitcoin’e Yönelik İlgiyi Artırdı

Nijerya Merkez Bankası kısa süre önce ülkedeki bütün finans kurumlarına kripto para yasağı getirmişti. Bu da hiçbir bankanın veya finans kurumunun ülkedeki kripto para borsaları ile işlem yapamayacağı anlamına geliyor. Daha önce Hindistan’ın da getirdiği yasak, şu an ülkedeki kripto para yatırımcılarının ellerindeki kripto paraları nakde çevirmesinde zorlanmasına yol açıyor.

Google Trends verilerine göre ise bu durum Nijerya’daki Bitcoin ilgisini daha da arttırdı. İlginin artması ise tahmin edilebileceği gibi fiyata olumlu yansıdı. BitcoinPriceMap verilerine göre bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Nijerya’daki BTC fiyatı 71.889 dolar seviyesinde. Bu durum genel piyasa ortalamasına kıyasla  Nijerya’daki Bitcoin fiyatının yaklaşık olarak %38 daha yüksekten işlem gördüğüne işaret ediyor.

Nijerya sonrasında Bitcoin fiyatının genel ortalamaya kıyasla en yüksekten seyrettiği bir diğer ülke ise Güney Afrika. Güney Afrika’daki 54.000 dolarlık BTC fiyatını 53.396 dolar ile Arjantin, bunu 53.029 dolar ile Peru, Peru’yu 52.772 dolar ile Malezya ve onu da 52.661 dolar ile Vietnam takip ediyor.

Yukarıdaki ülkelerin ortak yönünün ise itibari paralarının enflasyon karşısında erimeye devam etmesi olduğu görülüyor. Bütün bunlara rağmen Nijerya’daki fiyat farkı ise azımsanmayacak kadar fazla.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu