binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin (BTC) Fiyatı Halving'den Hemen Sonra Yükselecek Mi? 4 Uzman Yanıtladı

Bitcoin (BTC) Fiyatı Halving’den Hemen Sonra Yükselecek Mi? 4 Uzman Yanıtladı

Bitcoin fiyatında halving etkinliğinin gerçekleşmesiyle birlikte fiyatta da bazı beklentiler var. Peki uzmanlar ne düşünüyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Merakla beklenen Bitcoin’in yarılanması olayına çok az kaldı. Piyasaya giren yeni coin arzını önemli ölçüde azaltacak olan bu olay, BTC’ye olan talebin hızla arttığı bir döneme denk geliyor.

Ancak hedge fonları, kripto para borsaları, ödeme platformları ve blockchain analiz firmalarından yöneticiler, yatırımcıların Bitcoin’in yarılanmanın hemen ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını beklememeleri gerektiği konusunda uyarıyor.

Ödeme çözümleri platformu Coinify’ın CEO’su Rikke Staer, “Fiyat reaksiyonu tipik olarak hemen gerçekleşmez. Yarılanma sonrası büyük büyüme altı ve 18 ay sonra gerçekleşir ve pazar büyüklüğü arttıkça daha büyük fiyat hareketleri istatistiksel olarak daha az olası hale gelir.”

Off the Chain Capital hedge fonunun CEO’su Brian Dixon, fiyatın 12 ila 18 ay sonra artmaya başlayacağını öne sürerek bu düşünceyi yineliyor.

İlgili Haber  Büyük Olaya Geri Sayım Başladı: Bitcoin'de Halving'e Son 50 Blok Kaldı! İşte Saat Kaçta Gerçekleşeceğine Dair Güncel Bilgi

Yarılanma olayı, kripto para piyasasına kurumsal katılımda önemli bir artışla aynı zamana denk geliyor. Yeni spot Bitcoin ETF’lerin piyasaya sürülmesi, varlığa yeni nesil perakende yatırımcıları getirdi. Blockchain analiz firması Chainalysis’in WEMEA bölgesi Başkan Yardımcısı Alex Cable, kurumsal yatırımcıların elindeki Bitcoin yüzdesinin her yarılanma olayından sonra arttığına dikkat çekiyor. Cable, “Kurumlar sadece piyasaya girmekle kalmadı, artık piyasanın gidişatını da şekillendiriyorlar” dedi.

Bitcoin’in fiyatının eninde sonunda yükseleceği konusunda bir fikir birliği olsa da, piyasa gözlemcileri kısa vadeli bir fiyat düşüşüne inanıyor. Bunun nedeni, mevcut piyasa koşullarının önceki yarılanma olaylarından farklı olması. Bazı analistlere göre yatırımcılar, “haberi sat” olayı olarak bilinen bir olgu olan yarılanma gerçekleştiğinde Bitcoin varlıklarını satabilirler. Bitfinex’in türev ürünler müdürü Jag Kooner’a göre, bu durum özellikle piyasa duyarlılığının Orta Doğu’da tırmanan gerilim gibi dış etkenlerden olumsuz etkilenmesi halinde söz konusu olabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail