AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı Ne Olacak? Analistler Ne Düşünüyor?

Piyasaların düşmesiyle beraber kripto para analistlerinin tahminleri havada uçuşuyor. Başarılı tahminleriyle dikkat çeken analistler Bitcoin hakkında ne dedi? İşte detaylar.

Piyasaların düşmesiyle beraber birçok yatırımcı piyasaya küserken, bir çokları ise yeni fırsatlar değerlendirmek için tetikte bekliyor. Perşembe günü yaşanan sert düşüş ve yükseliş hareketlerinden sonra çoğu analist bu durumun hemen toplarlanamayacağını ifade ediyor.

Bu konuda açıklama yapan ünlü analist PlanB’ye göre aşırı fiyat dalgalanması olmayan kripto varlıklarda kazanç sağlamak oldukça zor. Yani ünlü analiste göre bu dalgalanmalar aslında bir fırsat ve Bitcoin‘in düşüşü kar etmek için biçilmiş bir kaftan.

Bu durumu “aşırı düşüş olmadan aşırı yükseliş yok” şeklinde özetleyen PlanB, Bitcoin’de ilerleyen dönemlerle yükseliş yaşanacağından emin konuştu.

Öte yandan corona virüs etkisinin daha fazla yayılması ile düşüşlerin daha çok görülebilecek olduğunu düşünen birçok analist ise piyasa hakkında görüş bildirmekten kaçınıyor.

Günlük kapanış mumuna baktığımız zaman yeşil mumun bir önceki gündeki kırmızı muma göre daha hacimli olması yüreklere bir nebze olsun su serpse de Bitcoin olumsuz bir senaryoda tekrar ciddi şekilde gerileme potansiyeline sahip.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bitcoin’de halving öncesi yani mayıs ayına kadar 9200 doların üzerine çıkılmayacağı ifade edilirken, bu seviyenin bu döneme kadar maximum zirve olacağı tahmin ediliyor. Öte yandan dip nokta olarak ise 3150 dolar seviyeleri gösteriliyor. Zira bu seviye Bitcoin 20 bin dolar rekoruna ulaştıktan sonra 2018 yılında görülen en dip seviye.

Tabii destek ve direnç noktalarının adeta yok hükmünde olduğu bu dönemde yatırımcılar her zamankinden daha dikkati olmalılar.

Birçok analist ve bizim de öngörümüze göre Bitcoin halving döneminden sonra yükseliş rallisine geçecek. Bekleyip göreceğiz.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu