Kripto HaberleriBitcoinBitcoin (BTC) Fiyatında Ani Bir Düşüş Yaşandı: Gerilemenin Kaynağı Ne?

Bitcoin (BTC) Fiyatında Ani Bir Düşüş Yaşandı: Gerilemenin Kaynağı Ne?

Takip et

Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin, bugün yaşadığı rallinin ardından dakikalar içerisinde %5’ten fazla değer kaybetti. Yatırımcılar bu düşüşe neden olan olayı merak ediyor.

BTC fiyatı gün içerisinde kısmi bir ralli yaşamış ve CoinMarketCap verilerine göre 20.300 doların üstüne çıkmayı başarmıştı. Bununla birlikte bu yazının yazıldığı anlarda ise Bitcoin bu yükselişinin tüm kazançlarını sildi ve şu anda 18.936 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin fiyatındaki gerilemeyi yansıtan günlük fiyat grafiği.

Bitcoin’deki Gerilemenin Kaynağının ABD’deki Hisse Senedi Borsa Endekslerindeki Düşüş Olduğu Düşünülüyor

Lider kripto paranın ABD’deki hisse senetleriyle birlikte düşüş yaşadığı gözleniyor. ABD borsaları gün içerisinde yüzde 2’lik bir yükseliş yaşamış olsa da ardından gelen düşüşlerle eksi duruma geçti.

Bitcoin Temmuz ayında %13.5 değer kaybettikten sonra bu Eylül ayında hala %4.47 düşüşte. En büyük kripto para birimi rekor zirvesinden %72.28 oranında geriledi.

S&P 500’ün 2022’nin en düşük seviyesini görmesi ve 10 yıllık Hazine getirisinin en az on yıldır görülmeyen seviyelere tırmanmaya devam etmesiyle Salı günü ABD’de hisse senetleri ayı piyasasının derinliklerine geriledi.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Ağındaki Aktivite Beklenenden Düşük Kalıyor!

S&P 500 %0.65 düşüşle, Haziran ortasında belirlenen bir önceki ayı piyasası gün içi en düşük seviyesi olan 3.636’nın altına indi. Dow Jones Industrial Average en son 282 puan yani yaklaşık %1 düşerek daha önceki yaklaşık 400 puanlık kazancını sildi. Nasdaq Composite %0.5 değer kaybetti.

S&P 500 şu anda Ocak ayında kırdığı rekorun %24.7 altında, Dow ise tüm zamanların en yüksek seviyesinin %21.4 altında. Nasdaq Kasım ayında rekor kırdığından bu yana %33’ten fazla değer kaybetti.

10 yıllık Hazine tahvili günün erken saatlerinde görülen seviyelerden toparlanarak yaklaşık 9 baz puan artışla %3.96’ya yükseldi. 2 yıllık faiz en son %4.308’de yatay seyretti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

3 YORUMLAR

guest

3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Ortada muhattab sahibi yok kendileri istediği gibi oynuyorlar fasa fiso hepsi

Anonim

Çok basit adamlar kendi biliyor yüksekten satıp alttan alıyor ne zaman nekadar düşüp çıkacak biliyor günlük 0/10 topluyorlar niye çıksın ki merkeziyetsizmiş dünyanın süper profesyonel hırsızları var işin başında 12 milyar dolara çıktı hacım sebepsiz yere düşüyor boktan bahaneler den ABD ve Yahudi kime ne faydası olur

Adam

Tek sebep var: Bitcoin düşmanlığı.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları