AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatındaki Düşüş Devam Ediyor! Sıradaki Yön Ne Olacak?

Bitcoin fiyatı gün içerisinde 8.450 dolara kadar geriledi. Peki düşüşler devam edecek mi?

Nexo

Kripto para birimi yatırımcıları son dönemde yaşadıkları sorunların giderek daha fazla artmasına bağlı olarak ciddi sorunlar yaşıyorlar. Birçok kripto para yatırımcısı bu konuda aklında kalan soru işaretlerine yanıt ararken, bazı yatırımcılar ise 9.000 dolar seviyesine yeniden ne zaman yükseliş olacağı ve ne zaman tekrar 10.000 dolarlı fiyat seviyelerini görebileceklerini merak ediyorlar.

Daha önce birçok analizimizde bahsettiğimiz 8450 dolar desteği bugün başarılı bir şekilde çalıştı. Neredeyse son 30 gündür Bitcoin fiyatının halving olayı öncesi düşeceğini ve 8450 ve 7900 dolar seviyelerinin önemli destekler olduğu belirterek fiyatın buralara gerileyebileceğini defalarca kez belirtmiştik. (bknz: https://www.bitcoinsistemi.com/analiz/)

Öte yandan güncel direnç noktalarının 8800 ve 9200 dolar seviyelerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Bitcoin (BTC) Grafiği

Bitcoin’in yükselmesinin önünde olan en büyük engellerden bir tanesinin bu dönemde özellikle güvensizlik ortamı, piyasalarda yaşanan corona endişesi ve yaklaşan halving olayının etkisi olduğu biliniyor.

Asıl yükselişlerin halving dönemi sonrasında olacağı ifade edilirken 7900 dolar seviyelerine bir düşüşün yaşanabilecek olduğu tahmin ediliyor. Yeni oluşan düşüş veya yükselişlerde anlık olarak analizlerimiz güncellenecektir ve paylaşılacaktır. Takipte kalın…

*Yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı