AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatındaki Önemli Seviyeler Neler? Bundan Sonra Ne Olacak?

Bitcoin'de gece vakti yaşanan düşüşler yatırımcıları tedirgin etti. Peki bundan sonra ne bekleniyor? Önemli seviyeler neler?

Birkaç gündür 6450 ve 6900 dolar arasında volatil bir şekilde hareketlenen Bitcoin fiyatının aşağı mı yoksa yukarı mı kırılacak olduğu merak ediliyordu. Gece saatlerinde 6450 dolar seviyesinin altına inen fiyat, gün içerisinde 6050 seviyelerine kadar geriledi.

Yayın saatine göre 6200 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, son 24 saat içerisinde yatırımcısına ortalama yüzde 7 oranında zarar ettirdi. Son düşüşte beraber her zaman bahsettiğimiz ve üzerinde durduğumuz stop-limit emir kullanımının ne kadar önemli olduğu da bir kez daha anlaşılmış oldu.

Güncel destek seviyelerine bakıldığı zaman 6100 ve 5800 dolar seviyeleri karşımıza çıkıyor. 6100 doların günlük grafikte birçok kez destek ve direnç noktası olarak çalıştığı görülürken, daha önceki analizlerimizde paylaştığımız büyük resimdeki durum ise aşağıdaki gibi.

Bitcoin 1 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Düşüş trendindeki kırmızı çizgi, güncel olarak 5800 dolar seviyelerine tekabül ediyor. Bu desteğin altına düşülmesi durumunda BTC fiyatı, ciddi bir satış baskısı ile daha da aşağı seviyeleri görebilir.

Direnç noktaları ise güncel olarak 6450 dolar seviyeleri olurken, 7000 dolar önündeki en önemli direnç ise bu dönemde kırılamamış olan 6900 dolar seviyeleri.

Şu anki belirsiz piyasada yatırım yaparken mutlaka destek ve direnç noktalarının göz önünde bulundurulması ve stop-limit emirlerinin kullanılması son derece önemli.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu