Bitcoin

Bitcoin (BTC) İçin Beklenen Her Şey Bir Bir Oluyor mu? Analistler Yorumladı

BTC fiyatı için beklenen an gelmiş olabilir!

64.000 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdıktan sonra 30.000 doların bile altına çekilen lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), zorlu günlerini bir nebze de olsa geride bırakmış gibi gözüküyor.

Bitcoin fiyatı 28.000 dolara kadar çekildikten sonra yeniden yaşam sinyali verdi ve 40.000 doların üzerine yükseldi.

Uzmanların Bitcoin Hakkındaki Görüşü Değişti

Birbiri ardına gelen olumlu haberler, Elon Musk’ın BTC açıklaması ve son olarak PayPal gibi kurumların yeni girişimleri, yükselişi bir anda hızlandırdı.

Aslında boğa piyasasının tüm gücüyle geri geldiğine dair olan beklentiler, şu an olumlu her haberin fiyatlanmasını sağlıyor. Analistler ise bunu önemli işaretlerden birisi olarak görüyor.

Business Insider tarafından aktarılan bir habere göre Kraken kripto para borsasının önde gelen analistleri de şu an BTC için iyimser bir görüntünün olduğunu düşünüyor.

Analistler, 40.000 doların devamında 42.000 doların kritik olduğunu düşünmekte. Kraken’in uzman isimleri özellikle likiditenin az olduğu hafta sonunda bu sefer düşüş değil yükseliş odaklı hareketin yaşanabileceğini öne koydu.

JP Morgan’ın kripto para uzmanı Nikolaos Panigirtzoglou ise Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin yükselişine dikkat çekti. Analist, bunun %50 seviyesine gelmesinin aslında yeni bir boğa piyasası anlamına geleceğini belirtti.

BTC fiyatının bu üç önemli işareti tamamlaması için ise 200 günlük hareketli ortalamanın bulunduğu 41.000 doların üzerine çıkması gerekmekte. BTC düşüşüne de aslında 41.000 dolar desteğini kaybettikten sonra başlamış ve 200 günlük hareketli ortalamanın önemini ortaya koymuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu