Bitcoin

Bitcoin (BTC) İçin Gelen Bu Sinyal, Risk Anlamı Taşıyor!

Bitcoin pozisyonlarındaki kaldıraç oranı rekor kırdı!

Bitcoin (BTC) 69.000 dolardan 42.000 dolara kadar olan yolculuğu sonrası piyasada büyük bir panik oluşmasına yol açtı.

Bitcoin’in yaşattığı bu panik ise fiyatın bir anda yeniden 50.000 doların üzerine çıkması ile adeta unutuldu. Şu an piyasadaki yükseliş beklentileri artarak yoluna devam etse de bir sinyal aslında tehlikenin yakın olduğuna işaret ediyor.

On-chain verilere göre, Bitcoin pozisyonlarındaki kaldıraç oranı tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu da aslında yakında büyük bir long pozisyon operasyonu çekilebileceğine işaret etmekte.

CryptoQuant Uyarıyor

CryptoQuant uzmanları tarafından yayınlanan gönderiye bakıldığında, BTC odaklı pozisyonlarda kaldıraç oranının rekor kırdığı görebilmekte. Bu aslında devamındaki günlerde söz konusu long pozisyonların sert bir düşüş ile temizlenebileceğine işaret ediyor.

Borsalardaki tahmini kaldıraç oranını hesaplayan indikatör, görülebileceği üzere net bir rekora işaret etmekte. Daha önce bu indikatörün rekor kırdığı anlarda beyaz renk ile gösterilen fiyatın ne kadar sert düştüğü de net bir şekilde görülebilmekte.

Tabii ki kaldıraç oranları artarken BTC’nin işlem hacminin düşmesi de long pozisyonların önünün kesilmesinin çok daha kolay olduğuna işaret ediyor. Bu sayede aslında çok daha düşük hacimli işlemler yaparak büyük düşüşler gerçekleştirilebilir.

BTC fiyatı an itibarıyla 51.000 doların üzerinden işlem görmekte ve son 7 günde %10 yükseldi. Buna rağmen long pozisyonların kaldıraç oranının bu kadar artması kesinlikle büyük bir tehlike anlamına gelmekte.

CryptoQuant bu şekilde bir veri yayınlamış olsa bile diğer önemli zincir içi verilerin önümüzdeki günlerde iyiye işaret ettiği ifade ediyor. Şirketin raporuna göre BTC’de görülmesi beklenen yükselişten önce long pozisyonları tasfiye etmek için sahte sert bir düşüş görülebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu