BitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) Madencileri Milyon Dolarlar Kazanıyor!

Glassnode verileri, madencilerin saatte bir milyon dolar kazandığını gösteriyor.

Kripto para piyasasında bu sene yaşanan yükselişlerde para kazananlar, sadece yatırımcılarla kalmadı.  Şimdiye kadarki toplam gelirleri 13 milyar doları aşan madenciler, şimdilerde saatte 1 milyon dolar kazanıyor. Bu da madenciliğin büyük bir endüstri olduğunun göstergesi. En son Temmuz 2019’da bu kadar büyük değerlerde kazanan madenciler, 1 saatlik sürede milyon dolarlar içerisinde yüzüyorlar.

On-chain analiz platformu Glassnode, Mayıs ayında yaşanan yarılanmaya ithafen madencilerin gelirlerinin en son Temmuz 2019’da bu seviyelere çıktığını belirtti. Ayrıca Glassnode, bu yarılanmadan sonra madenci gelirlerinin %185 artış yaşadığına dikkat çekiyor.

Madenciler Nasıl Kazanıyorlar?

Bitcoin (BTC) madencileri, Blockchain üzerinde gerçekleştirilen işlemler üzerinden aldıkları komisyonlarla ve yeni BTC’ler üreterek gelirlerini sağlarlar. Bu işlemi ise yine Blockchain’deki oldukça karmaşık hesaplamaları olan bulmacaları çözerek gerçekleştirirler. Bu sene yaşanan boğa sayesinde sürekli artan fiyatla birlikte gelen yeni yatırımcılar, Bitcoin Blockchain’i üzerindeki etkinliği artırıyor. Artan bu talep üzerine işlemlerin gerçekleştirilmesi için çalışan madencilerin gelirleri de sürekli olarak artıyor.

Madencilik Şirketleri Revaçta

Bitcoin (BTC) üzerindeki talebin oldukça artmasıyla madencilerin kazançları da artışa geçti. BitInfoCharts verilerine göre, 28 Aralık itibariyle ortalama Bitcoin işlem ücreti 8.696 dolar olarak kayda geçti. Bununla birlikte Bitcoin madencilik şirketi HIVE Blockchain Technologies’in %16’nın üzerinde artış yakaladı.

Ortalama Bitcoin (BTC) İşlem Ücreti – Kaynak: BitInfoCharts

Bir diğer madencilik şirketi olan ve Nasdaq’da listelenen Riot Blockchain’in hisseleri %20’nin üzerinde, Marathon Patent Group’un ise %10’un üzerinde değerleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu