Bitcoin MadenciliğiHaberler

Bitcoin (BTC) Madencileri Son Düşüşe Rağmen Yine Rekor Kırdı!

Bitcoin madencilerinin geliri, düşüşe rağmen artmaya devam ediyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kısa süre önce 60.000 doları test etse de burayı aşamadı. BTC fiyatının bunun devamında 56.000 dolara kadar çekilmesi ise piyasayı kısa süreli bir duraklama dönemine sokmuş gibi gözüküyor. Bu duraklamadan etkilenmeyen tek grubun ise Bitcoin madencileri olduğu söylenebilir.

Bitcoin Ağında Yeni Hash Rate Rekoru

Glassnode tarafından aktarılan bilgilere göre Bitcoin ağının ortalama hash rate’i bu hafta tüm zamanların rekorunu kırdı ve tarihteki ilk defa 178 Eh/s seviyesinin üzerine kadar çıktı. Bitinfocharts verilerine göre de hash rate rekor kırmış olarak gözükmekte. Şubat ayında iki kere 150 EH/s seviyesinin üzerine çıkan Bitcoin ağının hash rate’i, nisan ayında ise tarihi bir rekora imza attı.

Hash rate aslında Bitcoin ağının beygir gücü olarak düşünülebilir. Söz konusu oran ne kadar fazlaysa Bitcoin ağının güvenliğinin de o kadar fazla olduğu biliniyor. Ünlü veri bilimcisi ve analist Rafael Schultze-Kraft da konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin ağının hiç olmadığı kadar iyi bir durumda olduğunu vurguladı.

Madencilerin devamlı olarak daha fazla cihaz alması ve hash rate’in artması aslında fiyat için de olumlu bir sinyal veriyor. Max Keiser daha önce yaptığı açıklamalarında Bitcoin fiyatının hash rate’i takip edeceğini vurgulamıştı ve bunun yakında gerçekleşmesi beklenebilir.

Bitcoin madencileri ise şu an yaşanan bu yükseliş sayesinde günde ortalama 50 milyon dolardan fazla gelir elde etmekte.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu