Bitcoin

Bitcoin (BTC) Tahminleri İle Şaşırtmamıştı: İşte Analistin Yeni BTC Tahmini

Yarım milyon kişinin takip ettiği ünlü analist Kaleo, BTC fiyatı için ralli vaktinin geldiğini belirtti.

Kripto para sektörünün en ünlü analistlerinden birisi konumundaki Kaleo, lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) son durumunu yorumladı.

BTC, son dönemde yeniden dar bir aralıkta yatay seyretmeye başladı ve bunun sebebi ABD borsalarının benzer hareketi olabilir.

Kaleo’dan Yeni Bitcoin Tahmini

Ünlü analist, 476.000’den fazla takipçisine yönelik yaptığı açıklamada ise bu durumun çok kısa sürmesi gerektiğini ifade etti.

Analist, BTC fiyatını izlediğini ve bunun USD olarak değil, S&P 500 endeksi paritesi olarak izlenmesi gerektiğini belirtti.

Analist, BTC/SPX paritesine bakarak BTCnin fiyat hareketinin anlaşılabileceğini düşünüyor.

Analiste göre BTC/USD paritesi Kasım 2021’de çifte zirve formasyonu yapsa da BTC/SPX asla böyle bir şey yapmadı ve hala yükseliş için aralık var.

Bu grafik BTC/USD paritesinden 10 kat daha temiz ve özellikle 2017 yılının üst destek noktasında çok güçlü bir destek gösteriyor. Buna ek olarak Ekim/Kasım aylarındaki gibi sahte bir yükseliş elde etmedi. Buna bakarak ciddi bir ralli bekliyorum.”

Analist bu tahmini öncesi paylaştığı bir başka analizinde ise BTC ve SPX arasındaki korelasyonun nasıl bozulduğuna dikkat çekti.

BTC daha önce neredeyse 1:1 oranında korelasyona sahip olsa da artık bunun büyük ölçüde ayrıldığı görülmekte. Bu ise BTC fiyatı için kesinlikle çok ciddi bir değişim ve yükseliş şansı anlamına gelebilir. BTC an itibarıyla ise 46.000 dolar desteğini bırakmıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

bu grafigi nasil acacaz

Serkan Gültekin

üstüne tıklayınca büyümesi gerekiyor. Mobilden olmuyorsa bilgisayardan kontrol edebilirsiniz


Başa dön tuşu