coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin (BTC) Ve Ethereum (ETH) Arasındaki Korelasyon Düştü! Bu Ne İfade Ediyor?

Bitcoin (BTC) Ve Ethereum (ETH) Arasındaki Korelasyon Düştü! Bu Ne İfade Ediyor?

Coinbase yayınladığı bir araştırma raporunda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) getirileri arasındaki korelasyonun düştüğünü söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Coinbase yayınladığı bir araştırma raporunda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) getirileri arasındaki korelasyonun, BTC’nin ABD bankacılık krizi ve Bitcoin dışı dijital varlıklara yönelik artan düzenleyici incelemeler karşısında daha iyi performans göstermeye başladığı Mart ortasından bu yana azaldığını belirtti.

Bitcoin-Ethereum Korelasyonundaki Düşüş Kripto Yatırımcılarının Riskten Korunma Stratejilerini Etkileyebilir

Raporda, temel bir perspektiften bakıldığında, zayıf korelasyonun hem BTC hem de ETH’yi elde tutma yönündeki iddialarını desteklediği belirtildi.

İlişkideki düşüşün Ethereum blok zincirinin Shapella olarak da bilinen Şangay yükseltmesinin ardından daha belirgin hale geldiği belirtilen raporda, benzer bir eğilimin Eylül 2022’de ağın bir önceki güncellemesi olan Birleştirme’nin ardından da görüldüğü kaydedildi.

İlgili Haber  Bloomberg Analistleri, Bitcoin'de Yarılanmadan Önce Ralli Sinyali Verdi: "Önümüzdeki Yılın Nisan Ayında Bu Seviye..."

Şangay yükseltmesi 12 Nisan’da başarıyla tamamlandı ve doğrulayıcıların stake edilmiş Etherumları çekmesine olanak sağladı.

Analistler David Duong ve Brian Cubellis, “Kurumsal yatırımcılar için bu düşen korelasyonun önemi, bir varlığı diğeri için çapraz hedge etmeye dayanan nicel stratejileri etkileyebilmesidir” diye yazdı.

Temel bir perspektiften bakıldığında ise “hem BTC hem de ETH’yi elde tutma lehine çeşitlendirme argümanlarını destekliyor” diye belirttiler.

Raporda, günlük getirilerin 40 günlük korelasyonundaki zayıflamanın iki hafta daha devam edebileceği, çünkü yükseltmeyi takiben Ethereum para çekme işlemlerinin ilk aşamasının hala yürürlükte olduğu belirtildi.

Coinbase, 20 Nisan itibariyle kısmi para çekme işlemlerinde 73.000, tam para çekme işlemlerinde ise 822.000 Ethereum’un kilidinin açılabileceğini ve bu işlemin yaklaşık 15 gün sürebileceğini tahmin ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları