BitcoinEthereum

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) İçin Umut Veren Durum!

Borsalardaki BTC ve ETH miktarı azalıyor.

Kripto para sektörü yine konsolidasyon yaşıyor olsa da  lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 24 saat içerisinde %1,7 yükseliş yaşadı. Bitcoin fiyatı %1,7 yükselişe rağmen 7 günlük grafikte %2,5 değer kaybetti ve aslında düzeltmenin devam ettiğini gösterdi.

Bu esnada Ethereum %2,3, Cardano %1,6, Binance Coin ise %1,5 düşüş yaşamakta. Yaşanan kızıl tabloya rağmen ise satış baskısı önemli bir veriye göre sonunda bitiyor olabilir.

BTC ve ETH İçin Umut Işığı

Kripto para borsalarındaki Bitcoin ve Ethereum adedi, kesinlikle analistler için önemli bir veri. Borsalardaki BTC ve ETH miktarı ne kadar fazla olursa, satış baskısı ihtimali de o kadar artar. Daha önceki aylarda borsalara yüklü BTC gönderildiği her an fiyatın sert düştüğü görülmüştü.

Şu an için ise borsalardaki kripto para miktarında önemli bir düşüş ve tam anlamıyla dip göründü.

Bitcoin fiyatı düşerken, borsalardaki BTC arzının 2021’in en düşük seviyesine gerilediği görüldü. Kripto para borsalarının dışına transfer edilen BTC miktarı ise Kasım 2018’deki seviyelere çekildi ve bu kesinlikle satış riskinin azaldığını göstermekte.

Santiment tarafından aktarılan verilere bakıldığında benzer bir durumun Ethereum için de söz konusu olduğu görülüyor. Kasım 2018’de görülen sert satış baskısı sonrasında fiyat yavaş yavaş toparlanmaya başlamıştı.

Benzer durumun görülmesi yine aynısının yaşanacağına dair garanti vermese de bunun kesinlikle önemli bir sinyal olduğu söylenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu