BitcoinEthereum

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Rekor Tazeledi: Piyasa Tamamen Yeşile Döndü

Coinbase haberi ile beraber BTC, ETH ve neredeyse bütün kripto paralar rekor kırdı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase, bugün Nasdaq üzerinde listelenecek ve şirketin COIN isimli hissesinin referans değeri bile 250 dolar olarak belirlendi. Coinbase listelenmesini uzun süredir bekleyen yatırımcılar şimdi ise bunun fiyatlanmasının keyfini çıkartıyor olabilir.

Bitcoin ve Ethereum Rekor Tazeledi

Lider kripto para birimi Bitcoin, basın saati itibarıyla Binance kripto para borsası üzerinde 64.800 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Bu da BTC fiyatının son 24 saat içerisinde %6 yükseldiğini ortaya koymakta.

BTC’nin bu rekoruna ise Ethereum (ETH) eşlik ediyor. ETH fiyatı son 24 saat içerisinde %10 yükselerek aslında oransal açıdan BTC’nin yükselişini de geri de bıraktı. ETH fiyatı basın saati itibarıyla Binance üzerinde 2.381 dolardan işlem görüyor ve kısa süre önce 2.400 dolara kadar yükseldi.

Ethereum fiyatının yükselişinin arkasındaki sebeplerden birisi de 15 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan Berlin hard fork’u olarak görülüyor. Uzun süredir beklenen Berlin hard fork’unun tam da Coinbase listelenmesi ile yakın bir tarihe denk gelmesi ise tesadüf olmayabilir.

Kripto para piyasasının toplam değeri de bu gelişmeler ile birlikte 2,3 trilyon dolara kadar çıktı. Bitcoin, 1,2 trilyon dolarlık toplam değeri ile hala altcoinlerden daha fazla hakimiyete sahip olsa da şu an yarış daha çok kızışmış gibi gözüküyor. XRP ise BTC ve ETH’nin yükselişlerini arkadan takip ediyor ve son 24 saat içerisinde %18 yükseldi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu