Bitcoin

Bitcoin (BTC) Yatırımcılarını Korkutan Gün Geliyor: FTX CEO’su Bunu Yorumladı!

Grayscale'in GBTC fonunun kilidinin açılmasını, FTX CEO'su yorumladı!

Grayscale şu an için dünyanın en büyük kripto para fonu olarak biliniyor ve milyarlarca dolarlık yatırımı yönetiyor. Grayscale’e yatırım yapanlar direkt olarak ilgili kripto para birimini almıyor.

Grayscale bunun yerine her bir kripto para fonu için hisse senedi oluşturuyor ve hisse senedi karşılığında belirli miktarda kripto para alımı yapıyor.

Yatırımcıların alım yaptıkları hisseler ise bir süre kilitli kalıyor ve sadece belirli aralıklarda alınıp satılabiliyor. Şimdi ise bu tarih yaklaşmakta ve piyasada buna yönelik panik bulunuyor.

Grayscale’in Bitcoin Kilidi Açılıyor

Grayscale’in en büyük fonu olan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hisselerinin kilidi açılacak ve birçok kişi bunun ikincil piyasalarda satılmasının BTC fiyatını da etkileyeceğini düşünüyor.

FTX CEO’su Sam Bankman Fried ise konu hakkında yaptığı açıklamada bunun aslında önemli olmadığını vurguladı. Fried, kripto para piyasalarında net bir baskı olacağını vurguladıktan sonra bunun yine de sert bir düşüş getireceğini söylemenin mümkün olmadığını açıkladı.

FTX CEO’su buna ek olarak GBTC yatırımcılarının büyük bir kısmının aslında arbitraj kullandığını ve long açan kişilerin alım yaptıklarını belirterek, bu kilit açımının aslında BTC için hiçbir öneminin olmayacağını ifade etti.

CEO’ya göre insanlar GBTC satarsa birçok kişi bunun sonrasında BTC alacak ve BTC için değişecek bir şey olmayacak. GBTC hissesi alanlar en az yarım yıl bunu ellerinde tutmak zorunda ve yarım yılda fiyatın inanılmaz bir değişim yaşadığı biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu