AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Yeni Haftaya Olumlu Başladı: 5 Haftadır Geçilemeyen Seviye Geçildi

Bitcoin 7000 dolar seviyesinin üzerinde bir haftalık kapanış yaparak yeni haftaya olumlu başladı. İşte detaylar.

Bitcoin 12 Mart tarihindeki sert düşüşünden sonra toplamda tam 5 haftadır 6900 dolar seviyesi üzerinde bir haftalık kapanış yapamamıştı. Bu bağlamda 6900 dolar seviyesi üzerinde bir haftalık kapanış olması oldukça önemli görülüyordu. BTC saat 03.00’da 7120 dolar seviyelerinde kapanış yaparak çok beklenen direnç seviyesinin üzerinde kalmayı başarmış oldu.

Yayın saatine göre 7100 dolar seviyelerinde işlem gören BTC’deki en önemli direnç seviyeleri 7200, 7450 ve 7600 dolar seviyeleri olurken, destek seviyeleri ise 6900 ve 6500 dolar seviyeleri olarak görülüyor.

Bu performans ile yönünü yükseliş yönüne çeviren BTC, hafta içerisinde 7600 dolar seviyelerine kadar ivmelenebilir. Ancak halving dönemi öncesi hala risk olduğunu ve düşüş dalgalarının devam edebileceğini unutmamak gerekiyor.

Bu sebeple planlı bir şekilde, panik alım satım yapmadan ve önemli seviyeleri göz önünde bulundurarak yatırım yapmak son derece önemli.

Bitcoin fiyatını anlık olarak sitemizden takip edebilirsiniz: Bitcoin fiyatı 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu