Bitcoin

Bitcoin (BTC) Yeniden 47.000 Dolar Altına İndi: Son Durum Ne?

BTC fiyatının düşüşünde son durum ne?

Bitcoin (BTC) fiyatı geçtiğimiz haftanın sonuna doğru 50.000 doları test etse de burada başarılı olamadı ve direnç noktasından düşüşe geçti.

Bitcoin fiyatı bunun devamında 48.000 dolar geçici bir yuva edinse de 48.000 dolar da çok uzun soluklu olmadı ve düşüş başladı.

Bitcoin Fiyatı Düşüyor

BTC, an itibarıyla 47.000 doladan işlem görmekte ve 7 gün içerisinde %4,7’lik bir düşüş yaşandı. BTC fiyatının %4’lük düşüşünden daha önemli olan bir şey varsa o da kesinlikle fiyatın 47.000 dolara gerilemesi olarak biliniyor.

48.000 dolar hem teknik hem de temel analize göre önemli bir destek noktasıydı ve artık bunun dayanmadığı görülüyor.

Buna ek olarak OKEx kripto para borsasındaki long ve short oranlarına bakıldığında yükseliş trendinin hala ilginç bir şekilde devam ettiği görülüyor.

%35’lik long pozisyon sayısı artışı ile yatırımcıların yükseliş beklentilerinin OKEx üzerinde sürdüğü görülüyor ve bu aslında Çinli yatırımcıların yükseliş beklentisi içerisine girdiğini gösteriyor.

Öte yandan Deribit, Coinbase ve Bybit gibi kripto para borsalarında ise short pozisyonların ağırlık kazanmaya başladığı görülmekte.

Bu da Çinli yatırımcıların aksine dünyanın diğer ucunun düşüş odaklı beklenti içerisine girdiğini gösteriyor.

Bitcoin için bunun devamındaki kritik nokta 44.000 dolar olarak görülüyor. 44.000 dolar çok güçlü bir destek olmasa da 41.000 – 42.000 dolar önemli destek olarak karşımıza çıkıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu