BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin Bu Sert Yükselişten Sonra Nereye Gider?

Bugün 6800 dolar seviyelerinden ani bir yükseliş ile 7450 dolarlara kadar yükselen Bitcoin, bu hareketini yüksek bir hacim ile gerçekleştirdi.

Hatta öyle ki Binance borsasındaki hacim tam 3 kat arttı. 16 Temmuz’a kadar günlük hacmi 100 milyon dolar olan BTC / USDT çiftinin bugün itibari ile 300 milyon doları geçtiği görüldü.

Peki geçmişte sert yükselişleri ile ünlenen Bitcoin’de bugünküne benzer bir artış olmuş muydu?

Nisan 2018’de Benzer Bir Durum Yaşandı

Grafiklere bakıldığında bugünküne benzer bir yükselişin 12 Nisan tarihinde gerçekleştiğini görüyoruz. Lider kripto para olan Bitcoin, bu tarihte 6900 dolar seviyelerinden hızlı bir şekilde 7700 dolar seviyelerine kadar fırlamıştı. Bu artışını devam ettiren BTC, 5 Mayıs tarihinde 9900 dolar seviyelerine kadar ulaşmıştı.

Bir çok analist, Bitcoin önündeki 7400 ve 8000 dirençlerini de başarı bi şekilde kırarsa 10.000 dolar seviyesini test edecektir ifadelerini kullandı.

Unutulmamalı ki, böyle ani yükselişlerde kripto para varlıklarınızı daha sık bir şekilde kontrol etmeniz öneriliyor. Ayrıca kripto para piyasası gibi riskli bir piyasada, geçmişte yaşanan bu durumların tekrar edebileceğini hiçbir garantisi yok.

*Yatırım tavsiyesi değildir. Bilgilendirme amaçlıdır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu