blank
Bitcoin CashEthereum ClassicHaberler

Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum Classic (ETC) Sınırları Zorluyor: ETC ve BCH İçin Kritik Seviyeler

ETC ve BCH, rekor bir yükseliş elde etti.

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) durulması ve Ethereum‘un (ETH) rekor tazelemesi sonrasında şimdi sıra hard fork’lara geldi.

Zamanında Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ağlarında gerçekleştirilen hard fork’lar ile ortaya çıkan Ethereum Classic (ETC) ve Bitcoin Cash (BCH), aynı anda yükselişe geçti. BCH, son 7 gün içerisinde %61 yükseliş elde ederken ETC ise %257 gibi inanılmaz bir ivme yakaladı. Özellikle ETC fiyatının yükselişinin daha önceki altcoin sezonunda da Ethereum sonrasında yaşanan yükseliş olduğu görülüyor.

ETC Keşif Aşamasına Geçerken, BCH 1.800 Dolara İlerliyor

Bitcoin Cash ise daha önceki altcoin sezonunda Bitcoin fiyatına kafa tutar bir yükseliş elde etmişti ve şu an hala o seviyelerde olmadığı söylenebilir. BCH, basın saati itibarıyla 1.435 dolardan işlem görürken ETC uzun süreden sonra ilk defa 100 doların üzerine çıktı ve 130 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. ETC şu an keşif aşamasına geçti ve fiyatın psikolojik direnç noktaları  olan 150 ve 200 doları kırması gerekmekte.

Bitcoin Cash ise daha gidecek uzun bir yola sahip gibi gözüküyor. Bitcoin Cash, 20 Aralık 2017 tarihinde tam da Bitcoin fiyatının düşüş yaşamasından önce 3.785 dolara kadar çıkmıştı. Tüm zamanların rekorundan %61 geride olan BCH, buna ulaşmak için ise 1.800 dolardaki direnci kırmak zorunda.

Genel altcoin sezonu döngüsüne bakıldığında ise önce yüksek toplam piyasa değerine sahip kripto paraların, daha sonra BCH ve ETC gibi hard fork’ların, sonra ise top 100 içerisindeki kripto paraların yükseliş yaşadığı görülmekte. Ünlü analist Lark Davis de son yayınında yaptığı açıklamada sıranın diğer altcoinlere geldiğini vurguladı.

*Haber verme hakkı kapsamında paylaşılan bu haber herhangi bir yatırım ve finansal tavsiyesi niteliği taşımaz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu