fbpx
Bitcoin CashHaberler

Bitcoin Cash POS Cihazlarında Geçerli Olacak

Yapılan açıklamaya göre atık POS cihazlarında Bitcoin Cash (BCH) kullanılabilecek. Bunun sonucunda çoğu işletme ödeme sistemi olarak BCH’ı kabul edebilecek. Böylelikle işletmelerin kazançlarını kripto paralarda tutma döneminin başlayacağı bildiriliyor.

Dünyanın en büyük Bitcoin ödeme platformu olan Bitpay, Bitcoin Cash satış desteği eklemek için mobil uygulamasını güncelledi. Bu da Bitpay destekleyen yerlerde ücreti doğrudan Bitcoin Cash ile ödeyebilmeniz anlamına geliyor.

Yapılan açıklmaya göre BCH ile ödeme sisteminin Visa destekli kartlara da entegre edilmesi gündemde. Şuan için BitPay sistemine entegre edilecek Bitcoin Cash desteği, BCH’ın daha yaygın kullanılmasını sağlayacaktır. Böylelikle işletmeler satış gelirlerini doğrudan BCH olarak tutabilecekler.

Ancak BitPay şirketinden gelen açıklamaya göre her işletme bu hizmetten yararlanamaycak. Kripto paraların genelde yasa dışı işler ile anıldığını biliyoruz. Şirket bunun önüne geçmek için kullanıcı sözleşmelerini daha sıkı bir hale getirdiğini ve her işletmenin bu desteği alamayacağını ifade etti.

Bitcoin Cash 1 ay içerisinde 2000 dolar olacak başlıklı haberimizde de belirttiğimiz uzmanların tahminleri gerçekleşecek gibi görünüyor. Son bir kaç gün içerisinde yüzde 60’a yakın artış gösteren BCH bu gibi sistemlerin hayata geçmesiyle daha da artacağa benziyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box