coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoin CashBitcoin Cash Yarılanması Gerçekleşti! Peki Bundan Sonra Ne Olacak? Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Bitcoin Cash Yarılanması Gerçekleşti! Peki Bundan Sonra Ne Olacak? Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Her ne kadar tüm piyasada Bitcoin yarılanması (halving) bekleniyor olsa da daha önceki haberimizde Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) yarılanmalarına az bir zaman kaldığını söylemiştik. Bugün beklenen oldu ve Bitcoin Cash yarılanması gerçekleşti. Böylelikle blok ödülleri 12.5 BCH’den 6.25 BCH’ye düşmüş oldu.

Bu BCH madencilerinin aynı işlem gücü ile artık yarı oranda daha az BCH elde edecekleri anlamına geliyor. Genelde fiyata olumlu yansıyan halving olayının BCH fiyatı üzerinde de olumlu etki yaşatması bekleniyor. Zaten bakıldığı zaman yayın saatine göre 265 dolar seviyelerinde işlem gören BCH, halving olayı gerçekleşmeden önce yüzde 11’lik bir yükseliş yaşadı.

Ayrıca yaklaşık 38 saat sonra da Bitcoin SV yarılanma olayı gerçekleşecek.

Ancak halving olayı öncesi yaklaşık yüzde 11 artış gösteren BCH kar satışları sebebiyle yüzde 7 oranında düşüş yaşadı. Bu volatil hareketten sonra ise günlük kazanç yaklaşık yüzde 5 civarlarında.

Bitcoin Cash (BCH) 15 Dakikalık Grafik – Kaynak: Tradingview

Öte yandan eğer fiyatta ciddi bir atış olmazsa birçok BCH madencisinin BTC madenciliğine kayması bekleniyor.

Genel olarak piyasayı değerlendirecek olursak; şüphesiz piyasanın üzerinde an itibarı ile Bitcoin halving olayı baskısı var. Bu baskı tüm piyasasının üzerinde etkili olurken asıl yükselişlerin bu olay sonrası yanı mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin halving olayı sonrası yaşanması bekleniyor. Zira Bitcoin tüm piyasanın yüzde 64.2’sini elinde tutuyor ve altcoinler her zaman BTC ile paralel bir şekilde fiyatlanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail