blank
BitcoinBitcoin Cash

Bitcoin Cash’in Günlük İşlem Sayısı Bitcoin’i Geçti!

1 Ağustos tarihinde Bitcoin Cash (BCH) 1. yaşını kutladı. Bitcoin Cash, Bitcoin’in çatallanmasından (hard fork) meydana geldi. Çünkü o dönem Bitcoin kodlarının 1 MB veri sınırı ve saniye başına 3 işlem  sınırı vardı ve kurtulmak için Bitcoin Cash üretildi.

Piyasaya çıkışının ilk gününden beri yüksek rakamlara ulaştı ve an itibariyle işlem hacmi bakımından 4. kripto para olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin Cash’in en büyük destekçilerinden biri olan Roger Ver, BCH ile ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme geliyor. Geçtiğimiz gün attığı bir tweette;  Bitcoin Cash’in, günlük işlem sayısı bakımından Bitcoin’e fark ettığını ifade etti.

BHC, BTC’yi Günlük İşlemde Geçti

1 Ağustos tarihinde Bitcoin üzerinden 240 bin işlem yapılırken, Bitcoin Cash üzerinden 687 bin işlem yapıldı. Ayrıca Roger Ver bu açıklamayı yaparken, Bitcoin Cash’deki komisyon ücretlerinin Bitcoin’e göre daha az olduğunu da belirtmeden geçmedi.

Roger Ver ve birçok kişiye göre,  en önemli kripto para Bitcoin Cash. Çünkü BTC‘den daha üstün özelliklere sahip. Roger Ver’e bu konuda destek veren isimlerden birisi de BTC.com’un yetkililerinden Alejandro de la Torre.

Torre’ye göre, Bitcoin Cash, BTC’deki belli başlı sorun ve eksiklikleri çözdü ve bu nedenle BTC’den daha üstün.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu