BitcoinHaberler

Bitcoin Fiyatını Uçuran Çin’den Yeni Bir Hamle Daha

Çin Bitcoin ile ilgili ileriki dönemlerde emsal teşkil edecek yeni bir karar verdi.

Nexo

Dünyanın en büyük ekonomilerinden ve en kalabalık ülkelerinden olan Çin, kripto paralar ve Blockchain teknolojisi ile yakından ilgilenen bir ülke. Bitcoin tarihine bakıldığı zaman, Çin’de kripto paralar veya Blockchain ile ilgili olan haberler BTC fiyatını doğrudan etkilemiş durumda. Bunlardan en sonuncusu Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in Blockchain hakkında yaptığı açıklama ile oldu.

Bu açıklamadan sonra ciddi yükselişe geçen BTC, 7300 dolar seviyelerinde işlem görürken 10.300 dolar seviyelerine kadar saatler içerisinde fırladı.

İlgili Haber  Bitcoin'in Büyük Yükselişinin Ardında Çin Mi Var? Fiyat Daha Da Artabilir

Yeni Bir Hamle Daha Atıldı

Çin’de görülen bir davada mahkeme Bitcoin’i bir finansal araç olarak gördü ve bu şekilde hüküm verdi. Davacı ile sanık arasında Bitcoin ile ilgili sözleşme imzalamış daha sonra ise davacı bu ödemeyi yapmamıştı. Bu davanın karara bağlanma sürecinde mahkeme tarafından “finansman” olarak görülen Bitcoin, ilk defa Çin devleti tarafından bu şekilde tanımlanmış oldu. Bu davanın önümüzdeki dönemde emsal teşkil etmesi bekleniyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı