AnalizBitcoinHaberler
Öne Çıkan Haber

Bitcoin’in Büyük Yükselişinin Ardında Çin Mi Var? Fiyat Daha Da Artabilir

Çin Devlet Başkanı Bitcoin ve Blockchain ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Çin özellikle son zamanlarda kripto para sektöründe adı sıkça duyulan ülkelerden bir tanesi. Henüz resmi bir tarih belli olmasa da yakın zamanda Çin’in kendi kripto parasını piyasaya çıkaracağı haberleri ortada dolaşırken bugün Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, kripto para ve Blockchain teknolojisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarında Çin’in bu alanlarda dünya lideri olması gerektiğinin altını çizen Cinping, bu açıklamayı yaptıktan kısa süre sonra Bitcoin‘de çok ciddi bir yükseliş yaşandı. Öyle ki dakikalar içerisinde 1000 doları geçen yükselişler sonunda BTC 24 saatte yüzde 13 oranında yükselmiş oldu ve an itibarı ile 8600 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Binance CEO’su Changpeng Zhao, Çin’in kripto para sektörü hakkında yaptığı atılımların daha önce de fiyatı ciddi oranda yukarı çektiğini ifade etti. Resmi Twitter hesabı üzerinden geçmişteki konulara değinen Zhao şu açıklamaları yaptı:

  • Çin Merkez Televizyonu tarafından Ekim 2013’te ilk defa Bitcoin haber yapıldı. Bu haberden iki ay sonra BTC fiyatı o dönemin rekorunu Aralık ayında kırdı ve 1000 dolara yükseldi. ( Bu olaydan birkaç ay sonra evimi satıp tüm mal varlığımla beraber 600 dolardan BTC aldım ve fiyat 200 dolara düştü. Ancak iki sene boyunca bekledim.)
  • Çin Merkez Bankası Başkanı 2016’nın Ocak ayında Blockchain teknolojisinin önemini vurguladı. Çin’deki çoğu şirket açıklamadan sonra Blockchain şirketine dönüş yaptılar. Bu süreç fiyat yükselişlerini beraberinde getirdi ve Aralık 2017’de Bitcoin 20 bin dolara yükseldi.
  • Çin Devlet Başkanı Şi Cinping bugün Blockchain teknolojisinin önemine değindi ve Çin’deki Blockchain çalışmalarını desteklediğini ifade etti. Herhangi bir öngörüde bulunmuyorum, herkes kendi yorumunu yapabilir. Biz hala buradayız.

Fiyatın daha da artacağını ima eden Binance CEO’sunun yaptığı açıklamalara bakıldığı zaman tarihte Çin ve Bitcoin’in yakından alakalı olduğu görülüyor. Öte yandan geçtiğimiz günlerde Libra için senatoya ifade veren Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, ABD eğer Libra’ya izin vermezse bu sektörde Çin’in dünya devi olacağını ifade etmişti.

İlgili Haber
Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'e Neler Soruldu? - Nasıl Yanıtlar Verildi?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Madina daaeva

Kazancim nekadar


Başa dön tuşu