HaberlerLibra

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’e Neler Soruldu? – Nasıl Yanıtlar Verildi?

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg bugün senatoda ifade verdi.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg kendisine sorulan Facebook stablecoin projesi Libra hakkındaki sorulara yanıt verdi. ABD’de bugün önemli bir gündü ve senatodan bazı Finansal Hizmet Komitesi yetkili isimler Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’e sorular sordu. Libra hakkında en dikkat çeken sorulardan bir tanesi ise ”Libra ile isimsiz olarak işlem yapılabilecek mi?” sorusu oldu.

Bu soru karşısında gelecekte bunun mümkün olabilecek olduğunu ancak şimdilik planlamadıklarını açıklayan Zuckerberg, ödeme yaparken isimsiz olarak ödeme yapılmasının ilk etapta mümkün olmadığını, Libra kodlamasının ise bu konuda kendilerine belirli bir hak sunduğunu açıkladı. Libra’nın Facebook ve ABD için herhangi bir tehdit içerip içermediği hakkında kendisine sorulan sorulara Libra’nın bir tehdit olmadığı şeklinde daha önce yanıt veren Zuckerberg, kripto para biriminin eğer ki kendileri tarafından çıkarılamaz ise Çin’in ABD’nin karşısında rakip olacağını ve ABD’nin bu konuda Çin’i durduramayacak olduğunu da bugün ifade etmişti.

Çin’de yakın zamanda kripto para birimi projesi hazırlıyor ve bunun Libra ile rakip olacak farklı ama aynı proje olduğu biliniyor. Zuckerberg, senatoda ifade verirken kendisine sorulan sorulardan bir tanesi de ”dijital bir doların daha iyi bir fikir olup olmadığı” hakkında sorulan soruya yanıt verdi. Dijital doların daha iyi olabileceğini ancak finansal sisteme karşı küresel olarak istenmeyebilecek ve doların gücüne yani itibari paralara direkt olarak etkisi olacağı için bunun iyi bir fikir olmadığını savundu.

Senato Libra’ya onay vermek zorunda kalabilir

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg kendisine sorulan zor ve sıkıcı sorulara rağmen hep doğru yanıtlar verdi, bazen zorlansa da bu konuda kendisinden emin olduğu görüldü. ABD’nin kendilerine onay vermezse Libra’yı çıkarmayacaklarını ancak bunun Çin’e daha fazla güç katarak ABD’nin rakibi bir ülkeye güç verip ABD’li bir şirkete ise anti avantaj ortamı sunacak olduğunu hissettirdi.

Aslında ABD’li yetkililer eğer ki Libra onayı vermezler ise bunun büyük bir sorun olacağını biliyorlar. Zira eğer ki Libra onaylanmaz ise ABD dışında farklı bir ülkeden buna benzer projeler geleceği için bu tür projeleri bundan sonra durdurmak pek mümkün olmayacak.

Williams’ın sorusu gündeme oturdu: Kapitalist misiniz, sosyalist mi?

Williams tarafından Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’e sorulan soru ise gündeme oturdu ve bu soru bazı sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti. Bazı kullanıcılar bu sorunun Libra ile ilgili olmadığını ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in kişisel haklarını hedef aldığı ve görüşleri hedef aldığını savunurken, bazıları ise bu sorunun ABD’nin tutumunu ve görüşünü yansıttığı için hiç sakınca olmadığını savundular.

Williams aynı zamanda Zuckerberg’in girişimci ruhunu ve Facebook’u kurma hikayesi ile bugüne kadar başarı ile gelmesi ve rekor kırmasını övdü. Himes ise Facebook’un eğitime daha fazla destek vermesi gerektiğini daha önce bu konuda yapılan konuşmalardan dolayı Mark Zuckerberg’i övdüğünü açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu